Dolnopoustevenský posel

Jak si stojí knihovna?

Autor: red

Městská knihovna v Dolní Poustevně je jedním z mála skutečně kulturních zařízení v našem městě. A to, že mezi našimi občany stoupá zájem o tento druh kultury, jednoznačně dokazuje počet výpůjček. V minulých letech se půjčilo během roku vždy kolem šesti tisíc knih, a do konce letošního října už překročil počet výpůjček sedm tisíc svazků, a to do konce roku zbývá ještě jeden celý měsíc. .

Zájem je vcelku pochopitelný. Ceny knih jsou poměrně vysoké a ani časopisy nejsou zrovna nejlevnější. To vše si lze vypůjčit za malý roční poplatek. Knižní fond se neustále doplnuje o knižní novinky, takže je z čeho vybírat. A byl by jistě ještě větší výběr, kdyby někteří, zatím nejmenovaní čtenáři, vraceli vypůjčené knihy včas, aby se dostalo i na čtenáře, kteří mají opravdový zájem a dodržují výpůjční termín. Našli by se i takoví čtenáři, kteří mají doma vypůjčené knihy více než rok a na upomínky písemné ani ústní nereagují. Asi uplatnují dnes již neplatící heslo o tom, že společný, či obecní majetek, je také majetkem mým. .

Uvidíme, snad se po tomto článku umoudří či rovzpomenou, že vypůjčené knihy patří do knihovny a vrátí je, aby se tak mohly dostat do rukou dalším a hlavně pravidelným čtenářům. Všem takovým pochopitelně děkuji. Miroslav Sádovský, knihovník

Zpět k článkům

Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )