Dolnopoustevenský posel

Za Dolní Poustevnu krásnější

Autor: SaM

Za hezkého podzimního a třeba svátečního dne nás počasí láká k procházkám po našem městě. Věřte, že je na co se dívat. My, domorodci, jsme zde už na ledacos zvyklí, takže nás nepřekvapí haldy soch a sošek v různých podobách, které zdobí náš hlavní bulvár, ba ani stav odpadu na našem vodním toku.

Jinak to však vidí hosté Dolní2 Poustevny, kteří zde navštěvují své známé a příbuzné, či využívají místního hraničního přechodu do sousedního Německa a musí tímto bulvárem projít.

Svěřil se mně onehdy jeden český turista, seděl se mnou u jednoho stolu nad napěněným mokem. Byl velmi spokojen s okolím našeho města, s údolím, ve kterém naše město leží, jen měl značné připomínky k ukládání odpadků. Záhy jsem jeho výtky pochopil. Koryto potoka, který protéká středem našeho města, je opravdou snůškou všeho možného odpadu. Tu se v korytě povaluje plná popelnice, tam je zbytek rozložených kartonových obalů, plechovky, lahve plastové i skleněné, staré hadry ba i kosti, mrtvá zvířata a další a další věci, které do vodního toku nepatří.

A v závoji tmy je často možné vidět majestátně plující krabice od cigaret a jiného zboží, které pod rouškou noci opouštějí své domovské přístavy, aby páchaly nekalou činnost třeba za hranicemi.

Myslím, že je to věc k zamyšlení, a to k zamyšlení nás všech, kteří chceme uvést do života ono prohlášení z úvodu článku Za Dolní Poustevnu krásnější.

Zpět k článkům

Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )