Dolnopoustevenský posel

Ohnivé jazyky zcela zničily čtyři stánky

Autor: Deníky Bohemia 8.11. Sárka Vlčková

Na čtyři prodejní stánky v tržnici v Dolní Poustevně na Děčínsku sedl v pátek krátce před půl osmou večer červený kohout. Ihned po ohlášení požáru se na místo vydaly tři požární jednotky, a to Sbor dobrovolných hasičů z Dolní Poustevny a Velkého Senova a profesionálové ze Sluknova.

Už po deseti minutách od nahlášení na linku 150 začala jednotka místních dobrovolných hasičů požár hasit a zabezpečovat okolní objekty, aby se na ně ohen nerozšířil. Tak jak postupně přijížděli další hasiči, dostávali ohnivé jazyky, které zprvu dosahovaly výše několika metrů, pod kontrolu. Požár ve čtyřech prodejních stáncích vietnamských obchodníků se hasičům podařilo lokalizovat už ve dvacet hodin.

Na své základny sice jednotky odjížděly až za dvě a půl hodiny poté, ale to jen kvůli tomu, že hasiči museli rozhrabávat hromady zboží, převážně šatstva, aby dohasili ohen a vyloučili další případná ohniska požáru, vysvětlil operační důstojník Hasičského záchranného sboru okresu Děčín npor. Jiří Toufar. Jak uvedl, škoda není vyšetřovatelem, který byl zásahu přítomen, ještě vyčíslena, stejně jako příčina vzniku požáru. V současnosti existuje několik verzí, jak požár vznikl, řekl Toufar.

Podařilo se nám zjistit, že k cizímu zavinění pravděpodobně nedošlo, jde nejspíš o nedbalost. Na tržnici totiž nebyly dodrženy požární předpisy a nebyly tam ani ruční hasící přístroje. Pouze v přilehlém objektu se objevily dva přístroje, a to ještě uzamčené.

Zpět k článkům

Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )