Dolnopoustevenský posel

Poustevník se zajel podívat do Děčína

Autor: rd

Do redakce Děčínského deníku se v úterý 16. října přijeli podívat mladí žurnalisté z Dolní Poustevny. Devítičlenný kolektiv našich školních novin, které už sedm let vycházejí pod názvem Poustevník, se nejprve seznámil s jednotlivými okresními mutacemi Deníků Bohemia, které vycházejí v rámci obou severočeských krajů a posléze si prohlédl všechny redakční prostory.

Mladému novinářskému kolektivu, který pracuje pod vedením Mgr. Olgy Diessnerové, se kromě šéfredaktora Jaromíra Kulhánka věnovali i další redaktoři Děčínského deníku. Konkrétně pak Pavel Časar a Tomáš Pavlík, kteří svým kolegům ukázali počítačové zpracování textů i fotografií, ale také sporťák Petr Bláha. Ten se svým dolnopoustevenským kolegou hovořil třeba o specifické hantýrce, která ve sportovních rubrikách prostě musí být a bez níž by sportovní zpravodajství nebylo tím pravým sportovním zpravodajstvím.

Redakci Poustevníka zajímala spousta věcí. Například které agenturní servisy Deníky Bohemia využívají, v jakém vycházejí nákladu, kdo připravuje zahraniční, domácí nebo regionální zpravodajství. Všetečné otázky se ale týkaly i oblasti pracovního nasazení v deníku. Zkoumaly například jaké množství článků musí každý den redaktor napsat a odevzdat. Pídily se po tom, jaké využívá informační zdroje, s kým, jak a o čem hovoří. Na řadu přišly i otázky a odpovědi týkající se inzerce a jejího barevného zpracování.

O sobě pak redaktoři Poustevníka prozradili, že na přípravu osmistránkového čísla, které vychází jednou měsíčně v nákladu 20 kusů, potřebují tři hodinové schůzky nebo to, že supervizi všech textů má na starosti právě paní učitelka Olga Diessnerová. „O Poustevníka je ve škole zájem,“ tvrdí mladí redaktoři. Jak by také ne, když celou školu informuje o aktuálním dění, o soutěžích a olympiádách. Nevyhýbá se ani komunálním tématům. „Zveřejnili jsme například rozhovor se starostou města Ing. Miroslavem Jemelkou,“ vysvětluje Olga Diessnerová.

Návštěvu Děčína pak žáci dolnopoustevenské základní školy zakončili prohlídkou expozic okresního muzea.

Zpět k článkům

Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )