Dolnopoustevenský posel

Fotbalové zprávy

Autor: Milan Kořínek

Satelitní turnaje elévů

Úvodní turnaje se hrály v Jiříkově a Dolní Poustevně. Výsledky našeho týmu v Jiříkově: Dolní Poustevna - Mikulášovice 2:4, Dolní Poustevna - FK Rumburk A 0:7, Dolní Poustevna - Jiříkov 1:4, Dolní Poustevna - FK Rumburk B 2:0 a Dolní Poustevna - Velký Šenov 2:2.

Výsledky našeho týmu, turnaj v Dolní Poustevně: Dolní Poustevna - Jiříkov 0:2, Dolní Poustevna - Velký Šenov 1:1, Dolní Poustevna - FK Rumburk A 0:5, Dolní Poustevna - FK Rumburk B 0:1, Dolní Poustevna - Vilémov 1:2.

Další výsledky mládežníků a staré gardy

SK Velký Šenov - FK Dolní Poustevna 0:0, FK Dolní Poustevna - Spartak MIKOV Mikulášovice 2:6 (starší žáci, pohárové utkání). Spartak MIKOV Mikulášovice - FK Dolní Poustevna 1:5 (dorost).

FK Dolní Poustevna - BSV Sebnitz 3:3 (staré gardy) - hráno u příležitosti významných životních jubileí bývalých hráčů Dolní Poustevny - V. Běla (80 let), M. Kořínka (70 let) a Št. Záležáka (65 let).

Jak hráli muži?

FK Česká Kamenice - FK Dolní Poustevna 2:3 (1:2). Vítězné tažení našeho mužstva pokračovalo i v sedmém kole za řízení pana Marka z Varnsdorfu. Utkání jsme zahájili perfektně a již ve 2. minutě střílí vedoucí branku. V rozmezí několika minut střílí Karpíšek a zvyšuje na 2:0. V dalších minutách hry, ani my jsme se neubránili minelám a po kiksu Smutného domácí snižují, a tím skončil první poločas.

V tom druhém soupeř zlobil a měl i v různých fázích hry větší vůli po vítězství a my se začali obávat o výsledek. Následoval pokutový kop domácích po odpískaném obraném zákroku v pokutovém území - rozhodčí dlouho přemýšlel, zda-li má písknout. Vyrovnáno. Znovu začal boj kdo z koho, na což doplatili domácí. Dohrávali v deseti a toho jsme využili. Šmejkal se dostal do pokutového území, domácí faulovali a z penalty sám poškozený zvyšuje na 3:2. Výsledek jsme pak už uhájili.

Utkání se hrálo na náhradním, nicméně velmi dobře připraveném, škvárovém hřišti s velmi kvalitním soupeřem.