Dolnopoustevenský posel

Perný lednový víkend

Autor: HaBr

Víkendové dny 5. a 6. ledna 2002 si zapíší nadlouho do paměti členové Sboru dobrovolných hasičů v Dolní Poustevně.

V sobotu dopoledne obdrželi členové výjezdové jednotky na své telefony textové zprávy „technický výjezd.“ Zanedlouho se v hasičské zbrojnici schází několik členů a dozvídají se tam podrobnosti celé akce. Tentokrát nehoří, ale v Horní Poustevně se ledovými krami ucpalo koryto Lučního potoka tak dokonale, že se voda začala rozlévat po celém okolí.

Po několika minutách je vše připraveno a jednotka vyráží. Teplota venku dosahuje 17 stupňů pod nulou. Na místě bylo zjištěno, že ohrožená oblast je téměř jeden kilometr dlouhá a tak byla na pomoc přivolána jednotka Hasičského záchranného sboru ze Šluknova. Po několika hodinách úporné práce s lámáním ledu se podařilo alespoň částečně obnovit průtok potoka. Znavení a promrzlí hasiči se vracejí na své základny, aby se zítra, tzn. v neděli, sešli znovu. Počasí se ale naštěstí umoudřilo. Poněkud se oteplilo a tak byla voda potoka vrácena do koryta. Tak byl ukončen zásah a všichni se už těšili na opožděný nedělní oběd. Poděkování patří členům oběma hasičských sborů a také pracovníkům příslušného podniku Povodí Ohře.

V závěru příspěvku se ještě jednou vracíme k dětské Mikulášské besídce, kde jsme neúmyslně neuvedli mezi sponzory paní Heltovou. Děkujeme a dodatečně se ještě jednou omlouváme.

Zpět k článkům

Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )