Dolnopoustevenský posel

Vlaky v příhraničí SRN

Autor: Ondřej Černý, MfD

jsou až do března o víkendech zadarmo

Turisté ze severočeského regionu mohou až do konce března jezdit o sobotách a nedělích levněji do příhraničních oblastí v Německu. Slouží k tomu tzv. Víkendová nabídka českých a německých drah. Cestující si koupí jízdenku do hraniční stanice na české straně a po německé jedou zdarma.

„V Německu se turisté mohou pohybovat vlaky regionální dopravy označenými SB, RB, RE a IRE. Nabídka funguje v celém česko-německém pohraničí od Českých Budějovic po Liberec. Nyní jednáme s německými spolky a přepravci, aby se smlouva prodloužila opět na celý rok. O tento druh cestování je totiž eminentní zájem,“ sdělil Pavel tesař z tiskového oddělení Českých drah. „Němečtí turisté mohou zase u nás využívat svou víkendovou síťovou jízdenku,“ doplnil.

Pokud chtějí obyvatelé regionu v příhraničních oblastech ušetřit nejen za dopravu, ale také za vstupné na výstavy, koncerty, do muzeí atp. mohou využít speciální Kulturní pas, který nabízejí euroregiony Labe a Krušnohoří. „Pas stojí třicet korun,“ řekla Brigita Janovská z mostecké pobočky Euroregionu Krušnohoří.

Zpět k článkům

Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )