Dolnopoustevenský posel

Na dovolenou je dobré myslet už teď

Autor: rd

Za okny je sice sníh a venku mráz, ale na letní dovolenou je lepší myslet už teď. Jak nám sdělil Ing. Pavel Špaček z cestovní agentury AGPŠ, bývají především levnější akce opravdu brzy vyprodány. Proto jsme ho požádali, aby prostřednictvím Posla přednostně informoval občany Dolní Poustevny o tom, co bude obsahovat letošní nabídka jeho cestovní agentury. Ta by měla být vydána v polovině února, ovšem naši čtenáři se mohou předběžně přihlašovat už nyní.

Sezóna u moře bude zahájena v květnu zájezdem do Stavrosu v Řecku. Za 12 denní zájezd zaplatí účastníci 5.000,- Kč. Cena obsahuje dopravu luxusním busem, hotelové ubytování, poplatky. Kdo chce, může si připlatit 1.600,- Kč za českou polopenzi, ale protože Řecku není draho, je snad lepší na jídlo chodit dle vlastního výběru. Navíc má každý hotelový apartmán kuchyňku pro případnou vlastní úpravu stravy. není třeba se bát května. V tu dobu je na jihu Evropy už krásně, vše rozkvetlé, teplo jako u nás v červenci.

Za desetidenní pobyty v červnu v Chorvatsku zaplatí klient okolo 6.500,- Kč a cena obsahuje vše - polopenzi, komfortní ubytování, dopravu, služby delegáta, pobytovou taxu a někdy i komplexní pojištění. Pojede se na Hvar (v ceně i přeprava lodí) do městečka Jelsa, hotel Fontana.

O prázdninách můžete jet do hotelu Saldun na ostrově Čiovo nedaleko Splitu. Hotel patří do kategorie C, sociální zařízení je na patře, zato je zde výborná kuchyně, hezké koupání, komfortní doprava. Cena pro dospělého se pohybuje od 6.270,- do 6.970,- Kč, za dítě do 12 let 4.100,- Kč. Kdo požaduje i komfortní ubytování, ten si může připlatit 1.000,- Kč a navštívit malý tichý ostrůvek Kačjak na Crikvenické rivieře.

V září se počítá s oblíbenými pobyty na Makarské riviéře, a to i s prodlouženými až na 15 dní. Pobytová místa Baška Voda, Tučepi, Podgora, Makarská). Skutečnou lahůdkou pak je Plavba po Jaderském moři - vloni nejúspěšnější akce. Vyjede se ze Splitu a navštíví se všechna významná místa jižního Jadranu. Na lodi klienti bydlí, lodní kuchař jim vaří, hodně vidí, nechybí romantika. Ovšem cena s dopravou z Dolní Poustevny se už bude blížit 9.000,- Kč.

Nezapomnělo se ani na klienty nenáročné na komfort, kteří už tradičně jezdí do opravdu výborně vybavených velkých stanů. Na přelomu května a června je plánován pobyt na ostrově Elba ve Středozemním moři. Za dopravu, ubytování a plnou penzi by měl účastník zaplatit okolo 4.500,- Kč! V červnu a září mohou zájemci jet do Biogradu na Moru a do Paklenice (zde lze spojit koupání v moři s horskou turistikou v pohoří Velebit). V nabídce ovšem budou i základny na Makarské riviéře a apartmany v Poreči na Istrii. Ceny se budou pohybovat okolo 2.500,- Kč za 10 denní zájezd. Za nepatrný příplatek bude možné prodloužení pobytu.

V České republice se uskuteční v dubnu 8 denní zájezd do Luhačovic a začátkem října 7 denní na Šumavu a Chodsko. V červenci pak 9 denní zájezd do Nízkých a Vysokých tater. Ceny pro dospělého: Luhačovice 2.700,- Kč, Šumava 2.400,- Kč, Tatry 3.100,- Kč obsahují hotelové ubytování, stravování, dopravu z Dolní Poustevny, každý den výlet autobusem.

Máte-li zájem o bližší informace, sdělte to cestovní agentuře - nejlépe vhozením lístečku s Vaším jménem do schránky nebo telefonicky - 397 233. Oznámíte-li, co by vás asi zajímalo, dostanete v únoru vedle nabídky i propagační materiál k danému místu. Ing. Pavel Špaček má do konce února kancelář v domě na Karlínské, do 1.3.2002 by měl úřadovat v bývalém SOU - každé pondělí a čtvrtek od 11 do 17 hodin.

Zpět k článkům

Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )