Dolnopoustevenský posel

S příchodem jara přišly i první požáry luk!

Autor: Martin Hess

S nástupem jarních měsíců, i s občasným takřka letním počasím, začaly větší starosti hasičů. A to především z důvodu většího počtu požárů, zejména pak suchých, zarostlých a neudržovaných mezí a luk. Koncem března a začátkem dubna zasahovali poustevenští hasiči zatím ve třech případech.

První požár byl místní jednotce nahlášen 26. 3. ve 14.09 hodin. Hořela louka mezi železničním mostem a objektem pana Pětaše. Požár na ploše skoro pěti tisíc metrů čtverečních hasiči zlikvidovali zhruba za tři čtvrtě hodiny a potřebovali k tomu téměř osmnáct tisíc litrů vody. Příčinou požáru byl zřejmě odhozený nedopalek cigarety. K druhému požáru vyjela jednotka 31. 3. v 17.06 hodin. Hořela louka v zahradě Jana Hausera. Požár byl, v porovnání s tím předchozím, rozsahem menší a tak hasiči potřebovali ke zkrocení ohně asi půl hodiny. Zatím k poslednímu požáru louky došlo 15. 4. v 16.03 hodin. Hasiči vyjížděli do Lobendavy, hořel tam porost směrem k Annabergu. Za dvacet minut bylo po všem.

V závěru bychom chtěli lidem připomenout, aby své louky či zahrady nevypalovali. Pokud tak činí, měli by vědět, že porušují zákon a vystavují se, přinejmenším, finančnímu postihu.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )