Dolnopoustevenský posel

Carsten Puhlmann o Dni Sasů

Autor: rd

V Dolní Poustevně velmi dobře známý činovník a nadšenec Carsten Puhlmann písemně informoval členy zastupitelstva města o dalším postupu příprav Dne Sasů. Ty počátkem září hostí, jak už jsme vás nejednou informovali, sousední město Sebnitz.

„Pro řemeslnickou míli se ještě hledají obchodníci a řemeslníci z Dolní Poustevny a okolí. V Sebnitz budou dobré prodejní podmínky. Město Sebnitz obchodníkům zajistí i zvláštní povolení k překročení hranic,“ píše například Puhlmann. Současně s obchodníky vyzval i dolnopoustevenské zájmové a společenské organizace k účasti. Prezentovat se mohou přímo v Sebnitz například svým vystoupením.

Podle Puhlmanna zajistí v době konání slavností v Sebnitz naše a saské dráhy zvláštní vlakové spojení. Soupravy budou vypravovány z Ebersbachu a přes Rumburk pojedou do Dolní Poustevny. „V jednom dni pojedou tam a zpět dva vlaky,“ upřesňuje Puhlmann a dodává, že „toto vlakové spojení má mít pro železniční spojení do Sebnitz symbolický charakter.“ Puhlmann se také zmínil o ožehavém problému parkování německých automobilů v Dolní Poustevně. „Po předběžné prohlídce města předpokládám kapacitu pro cca 250 aut. Jako parkoviště by mohl být využit také zimní stadion,“ uvažuje Puhlmann. Počítá s tím, že auta budou v Dolní Poustevně parkovat ještě před nádražím a na louce u rybníka za ním. Provozovatelům parkovišť údajně pořadatelé Dne Sasů zaplatí šest EUR za jeden ohlídaný vůz.

Chcete-li o Dni Sasů vědět více, obraťte se na dolnopoustevenskou radnici nebo přímo na Carstena Puhlmanna. Adresa: Schandauer Strasse 47, 01855 Sebnitz, tel. 0049 359 71 531 64, e-mail: puhlmann@sebnitztal.org

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )