Dolnopoustevenský posel

Městské oslavy opět s výstavou

Autor: rd

Zářijové oslavy 85. výročí povýšení Dolní Poustevny na město opětovně ozdobí rozsáhlá výstava o historii a současnosti města. Potvrdil to Jaroslav Leksa, který má s dalšími lidmi přípravu výstavy na starosti. Jednotlivé expozice budou instalovány v dolnopoustevenské sportovní hale a kromě dokumentů, které byly k vidění na obdobné výstavě před pěti lety, se tam pochopitelně objeví celá řada dokumentů nových. Výstava potrvá týden nebo čtrnáct dní. „Máme totiž zkušenost, že lidé, kteří si chtějí všechno podrobně prohlédnout se na výstavu vrátí. A to hned několikrát,“ řekl Leksa.

Výstava o pětaosmdesáti letech města Dolní Poustevny bude rozdělena do několika tematických okruhů. „Budování železnice, výstavba dolnopoustevenských kostelů, historické události, školy, továrny či tradiční dolnopoustevenské výrobky,“ vyjmenoval některé z nich Jaroslav Leksa. K vidění budou ale také všechny dochované kroniky a exponáty organizací a spolků - Klubu českých turistů, divadelního souboru a dalších. „Samozřejmě se také letos obrátíme na dolnopoustevenskou veřejnost se žádostí o zapůjčení dobových věcí a dokumentů. Uvítáme zejména staré pohlednice, fotografie, úřední listiny, erby, znaky, staré dopravní značení, informační cedule nebo pamětní obrazy,“ uzavřel Jaroslav Leksa.

Máte-li tedy doma zajímavé věci, které jakýmkoliv způsobem dokládají dřívější život v Dolní Poustevně, ozvěte se. Buď přímo Jaroslavu Leksovi nebo na radnici.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )