Dolnopoustevenský posel

Do Evropy společně se Sebnitz

Autor: rd

Smlouva o vzájemné spolupráci v oblasti kultury a sportu, kterou v průběhu tohoto měsíce podepíší starostové Dolní Poustevny a Sebnitz, zahájí další etapu součinnosti obou samospráv - tentokrát už na půdě Evropské unie. Konstatoval to sebnitzský starosta Micke Rücke v průběhu své poslední návštěvy Dolní Poustevny.

“Sebnitzský starosta současně přivezl jeden tisíc euro, které použijeme na úpravu stávajícího povrchu dětského hřiště za Národním domem,” řekl dolnopoustevenský starosta Miroslav Jemelka. Uzavření výše uvedené smlouvy samozřejmě přivítal. “Partnerství potřebujeme my i Sebničtí. Dotační programy a tituly Evropské unie mezinárodní partnerství přímo vyžadují,” dodal Jemelka.

Novinkou roku 2004 budou i pravidelná setkání členů zastupitelstev obou měst. První z nich se uskuteční ještě před vstupem České republiky do Evropské unie. “Se starostou Rückem jsme se dohodli na tom, že zastupitelstva by se měla setkávat asi dvakrát ročně. Jednou v Dolní Poustevně, podruhé v Sebnitz,” vysvětlil Miroslav Jemelka.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )