Dolnopoustevenský posel

Bilancují a plánují. Kdo? Naši senioři

Autor: Milena Čermáková

Přešel opět jeden rok. A tak bych chtěla seznámit čtenáře s činností dolnopoustevenského klubu seniorů.

Především je potřeba poděkovat a přát jen to nejlepší lidem, kteří pro seniory vytvářejí podmínky pro zlepšení jejich života. Každý z nás se jednou mezi seniory zařadí a teprve potom pozná, jak je milé, když pro něho někdo něco udělá, když mu pomůže v jeho mnohdy nelehkém životě, v jeho mnohdy nezáviděníhodné situaci.

Jsou staří lidé, kteří jsou moudří, od kterých se můžete i lecos naučit. Jsou staří lidé, ještě plni elánu, kteří se o sebe dovedou postarat sami. Jsou staří lidé, kteří naši pomoc potřebují, jen je jim trapné o pomoc požádat. Bohužel jsou i staří lidé, kteří jsou zatrpklí, nemocní a ti nedovedou ve svém nelehkém životě nejen pro sebe, ale ani pro druhé vytvořit nic laskavého, klidného, příjemného.

V dnes již loňském roce jsme na jaře i na podzim jeli do Litoměřic na Zahradu Čech. Počasí nám přálo a pro nás to byl hezký výlet. Bylo velice dobré, že s námi jeli i další lidé z Dolní Poustevny a tím, že se k nám připojili, přispěli i oni do naší pokladny. Tak je potom možné dopřát si v polovině roku a na konci roku pohoštění, na které se členové těší.

Ke konci roku jsme pozvali i seniory z Eherenbergu, kde seniory vede Monika Schwenke. Je to velice milá a přátelská paní. 15. prosince naopak pozvala do SRN i několik našich členů. Odpoledne strávené u nich v klubu se seniory bylo velice příjemné, i oni nás pohostili, a tak bylo navázáno hezké přátelství.

V roce 2004 opět plánujeme dvě cesty do Litoměřic - pokaždé v sobotu, aby se s námi mohli vypravit i ostatní zájemci z Dolní i Horní Poustevny. Také pojedeme na výlet do chomutovské ZOO a rovněž rádi přivítáme ty, co se k nám přidají.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )