Dolnopoustevenský posel

Dolnopoustevenské íčko zve k návštěvě

Autor: Kristína Hájková

Jak jste již zaregistrovali, bylo v Dolní Poustevně v říjnu otevřeno informační středisko. Dolní Poustevna se tak zařadila k většině měst a obcí České republiky, které nepodcenily tento moderní trend poskytování co nejúplnějších informací, týkajících se města a regionu, ve kterém se nachází.

Účel informačního střediska je zřejmý. Zvýšit povědomí a informovanost jak u lidí z regionu, tak návštěvníků z jiných krajů a zemí. Zvýraznit turistickou přitažlivost města a přilehlého okolí včetně zajímavostí a pamětihodností.

Neodmyslitelnou součást činnosti informačního střediska představuje poskytování informací o ubytování, stravování, dopravě (vyhledávání spojů v jízdních řádech) a službách poskytovaných v regionu (směnárny, obchody, státní instituce, firmy, kulturní a sportovní zařízení). Dále je v tomto nově zřízeném zařízení k dispozici za nízké poplatky kopírka, fax a internet. Samozřejmě zde najdete i množství propagačních materiálů nejen o Dolní Poustevně, ale také o nejbližším okolí.

V dohledné době se navíc z informačního střediska stane i “mýto” Tolštejnského panství. Znamená to, že bude například vydávat krejcary za razítky zaplněný list vandrovního pasu. Čilí vandrovníci si v informačním středisku budou moci i zcela orazítkovaný pas vyměnit za nový. Vymění zde i získané krejcary za atributy Tolštejnského panství (trička, upomínkové předměty, suvenýry). Pokud jste ještě s vandrováním po Tolštejnském panství nezačali, máte jedinečnou příležitost, informační středisko má k dispozici mapy i pasy.

Do informačního střediska si našla cestu i paní učitelka Kramerová se šestou třídou a společně s dětmi se s prostředím a činností střediska seznámila. Připraveny jsou exkurze dalších tříd základní školy.

V závěru bych chtěla poděkovat jak radnici, tak zastupitelstvu za vstřícný postup při zřizování informačního střediska a podotknout, že se vynasnažím, aby středisko byli jimi i ostatními lidmi vnímáno jako služba, která přináší to, co od ní očekávali. Samozřejmě zvu k návštěvě všechny občany Dolní Poustevny.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )