Dolnopoustevenský posel

Z Poustevny krátce a telegraficky

Autor: rd
  • Prvního listopadu odvysílala Česká televize na programu ČT 2 v rámci pořadu Velký vůz dokument o soužití lidí v Dolní Poustevně a Sebnitz. Film však vzbudil jen rozpaky. Aktéři, ale i diváci, se kterými jsme hovořili, se jednoznačně shodli, že dokument o současném stavu česko-německého soužití v naší části pohraničí pravdivě nevypověděl.
  • Výroční bilanci chystají lidé, kteří se letos v Dolní Poustevně starali o odchyt toulavých a bezprizorních psů. Z prozatím patnácti uskutečněných “misí” skončily čtyři “trefou do černého”. Také v příštím roce to nebudou mít psí tuláci u nás jednoduché.
  • Ve středu prvního prosince je na pořadu “dolnopoustevenského dne” už tradiční a velmi sympatická akce - rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Nenechte si tento okamžik, který patří stejně dětem i dospělým, ujít. Informace o konání najdete na plakátech.
  • O přeměně budovy někdejšího učiliště v jistou formu ne nepodobnou klasickému uspořádání domu s pečovatelskou službou je již rozhodnuto. O tento způsob bydlení projevilo zájem už devatenáct lidí. Někteří z nich by navíc po přestěhování uvolnily městské byty jiným zájemcům.
  • Krajský úřad Ústeckého kraje poslal Dolní Poustevně více než půl milionu korun. Samospráva za tyto peníze pořídí projektovou dokumentaci nutnou k územnímu řízení, které proběhne v souvislosti se zlepšením místních vodohospodářských podmínek - výstavba ČOV a kanalizační sítě v roce 2006.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )