Dolnopoustevenský posel

Chtěli byste bydlet v Sebnitz?

Autor: rd

Zástupci dolnopoustevenské radnice si na sklonku listopadu prohlédli volné byty v Sebnitz. Pokud si vzpomínáte, Sebničtí oslovili před časem Dolnopoustevenské, zda-li by neměli zájem o volné bytové domy. Německé rodiny je opustili hned v prvních letech po sjednocení Německa.

“Zatím je vše ve stádiu úvah,” řekl dolnopoustevenský starosta Miroslav Jemelka a dodal: “Vše se vyjasní v okamžiku, kdy nám německá strana předloží oficiální podmínky pronájmu či prodeje.” Už teď je ale jasné, že bytové domy určené pro obsazení Čechy by měly stát blízko státní hranice, velikostí by neměli přesahovat plochu klasického 2+1 a cenově musejí odpovídat českým standardům.

V této souvislosti si dovolíme položit našim čtenářům otázku z titulku tohoto článku. A dále se jich ptáme: Myslíte si, že je reálné, aby Dolní Poustevna vlastnila v Sebnitz své byty a pronajímala je českým rodinám? Dovedete si představit, že byste bydleli v Sebnitz a pracovali v Dolní Poustevně, popřípadě v jiném městě nebo obci Šluknovského výběžku? Napište nám. K tomuto tématu se na stránkách Posla určitě ještě vrátíme.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )