Dolnopoustevenský posel

Zimní pokračování podzimní policejní akce

Autor: Kpt. Karel Nový, RCaPP Dolní Poustevna

Pokud jste zaznamenali o posledním říjnovém víkendu zvýšený pohyb policistů na státní hranici a v příhraničí, máte dobrý postřeh. Celkem čtyři sta padesát policistů v uniformách za pomoci služebního vrtulníku, speciální techniky a třiceti služebních psů kontrolovalo v celém Ústeckém kraji přístupové trasy k hraničním přechodům a turistickým stezkám. To vše v rámci akce “Zelená síť”, která měla za cíl kontrolu stavu státní hranice před nadcházející zimou.

Dalšími úkoly uvedené akce byly prověrka rekreačních objektů v pohraničí a jejich zabezpečení proti nezvaným hostům, kontrola dodržování pravidel silničního provozu řidiči a kontrola vozidel na hraničních přechodech zaměřená na dovoz komunálního odpadu do ČR.

Policisté Referátu cizinecké a pohraniční policie v Dolní Poustevně vyřešili v průběhu akce celkem deset přestupků a uložili za ně blokové pokuty ve výši 12 tisíc 700 Kč. U pěti řidičů zjistili, že před jízdou požili alkoholické nápoje. Ze spáchání trestného činu obvinili jednu osobu. Zkontrolovali pětadvacet rekreačních objektů, ve kterých nebyl přítomen majitel. Na hranicích pak ještě namátkově zkontrolovali 127 vozů přijíždějících na území ČR a hledali v nich pytle s komunálním odpadem. Tentokrát žádný nenašli, což je jistě pozitivní zjištění.

Policisté cizinecké a pohraniční policie budou v obdobných akcích pokračovat i nadále, vždy v úzké spolupráci s policejními složkami SRN. Všichni, kteří nedodržují zákony a ztrpčují život ostatním lidem a návštěvníkům pohraničí si budou muset dát pozor na společné česko-saské policejní hlídky, na využívání nové techniky a masívní nasazení policejních sil.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )