Dolnopoustevenský posel

Za Dolní Poustevnu krásnější?

Autor: (čt)

Návštěvníci našeho města jsou unešeni krásnou přírodou, kopcovitým členěním naší krajiny. Hlavně v podzimním čase vyniknou krásně zbarvené listnaté stromy, které lemují celé okolí Dolní Poustevny. A že jich není málo, vidíme na každém kroku.

Proto jsem velice ráda, že některé pozemky se mohou pyšnit přehršlí náletových porostů, zvláště olší, které dorůstají výšky 15 metrů a jejich likvidace byla povolena před lety, kdy byly ještě malé. Vleklým řízením pomalu předčí tuto výšku, udržují stálou bažinu s velkým množstvím komárů. V jarních měsících duben - květen je tento prostor zvláště vhodný pro osoby alergické na pyly, protože olše patří ke stromů, které produkují velké množství pylu.

Na tomto pozemku se velice bujně rozšiřuje velmi vzácná rostlina netýkavka žlázonosná. Pro případné zájemce o tento jedovatý plevel doporučuji sesbírání vystřelených semínek a rozšíření na další plochy.

Každý vlastník zaneřáděného pozemku je ze zákona povinen udržovat tyto svoje plochy v pořádku. Jak kdo, toť otázka, že? Jsem velice ráda, že tento kousek pozemku je chráněn kompetentními orgány, dá se říci s nasazením vlastního života, v případě neoprávněného pořezání olší vyhrožováno Policií ČR atd.

A na závěr hádanka pro čtenáře: Poznáte o jaký pozemek se jedná?

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )