Dolnopoustevenský posel

O výsledku naši fotbalisté rozhodli už v úvodu

Autor: Vítězslav Bureš

FK Dolní Poustevna - TJ Mojžíř 4:1 (3:0)

Ve dvanáctém kole I. B třídy potvrdili fotbalisté Dolní Poustevny svou vynikající podzimní bilanci na domácím hřišti a svého soupeře zejména díky výbornému výkonu v první půli porazili rozdílem tří branek.

Postavení týmů v tabulce i rozdílná bilance v zápasech doma (Poustevna ze šesti utkání patnáct bodů) resp. venku (Mojžíř z pěti utkání jediný bod) jednoznačně favorizovaly domácího nováčka soutěže. Ten i se třemi dorostenci v základní sestavě od úvodních minut bušil do hostující obrany a výsledkem byla už v sedmé minutě gólová akce. Šmejkal dlouhým pasem z hloubi své poloviny našel Balouna, ten se vyhnul ofsajdové pasti a nedal vybíhajícímu Štěrbovi žádnou šanci. Chvilku nato si Baloun gólové zakončení mohl ze stejné pozice zopakovat, ale v poslední chvíli se rozhodl přihrát volnému Kurelovi, který ovšem už v postavení mimo hru stál.

Domácí si po celou první půli udržovali převahu, dařilo se jim využívat chyb v postavení hostujících obránců, ale ani dvakrát Kurel, ani Karpíšek či Starosta neměli dostatečně chladnou hlavu v zakončení. Druhá branka tak přišla zcela náhodou. Při nevinném obranném zákroku uklouzl Neuman a z pozice klečícího obránce zahrál míč rukou. Nařízenou penaltu proměnil svým šestým gólem v sezóně Karpíšek. V závěru poločasu potom přišel ještě jeden úder – výborně hrající Baloun po samostatné akci zvýšil už na 3:0.

Druhá pětačtyřicetiminutovka už nepřinesla takové nasazení jako první. Domácí viditelně polevili, čehož dokázal využít Milan Štěrba, který snížil na rozdíl dvou branek. Poustevenští se poté zbytečně nechávali unést tvrdou hrou soupeře, což vedlo k několika drobným potyčkám. Na to doplatili vyloučením zejména hostující hráči. Nejprve Horváth v 75. minutě za faul a o pět minut později brankář Pavel Štěrba, který po vyběhnutí za hranicí šestnáctky ostře podrazil unikajícího Vlka. Brankářský dres oblékl Jankovský, ale čisté konto neudržel ani 120 sekund. Šmejkal sice z přímého kopu ještě pořádně netrefil, ale sám si doběhl pro odražený míč a po průniku velkým vápnem počtvrté zavěsil. Ve zbytečně nervózním závěru zápasu si pak po další slovní potyčce mezi soupeři vykoledoval červenou kartu také domácí obránce Novotný.

Fakta: Branky domácích 7. Baloun, 27. Karpíšek z penalty, 40. Baloun, 82. Šmejkal. Rozhodčí: Jiřík – Šmejkal, Bouma Tomáš. ŽK: 4-2. ČK: 1-2. Diváků: 150. Sestava domácích: Třešňák – Soukup, Novotný, Obročník (57. Jemelka), Vichterey R – Vichterey M. ml., Karpíšek, Šmejkal, Starosta – Kurel, Baloun (63. Vlk). Trenér: Milan Vichterey.