Dolnopoustevenský posel

Konec psího toulání v Dolní Poustevně

Autor: rd

Psím tulákům začíná u nás “zvonit” hrana. Na scéně se totiž objevil člověk, který v doprovodu některého ze zaměstnanců úřadu prochází městem a v “merku” má právě všechny psy, kteří běhají volně po městě bez přítomností svých pánů a páníčků. Navíc je vybaven potřebným “nádobíčkem”, psů se nebojí a jejich odchyt zvládne rychle, bezbolestně a zcela bez problémů. Odchycené psy umístí do místního kotce a tuto skutečnost posléze úředně ohlásí a veřejně ve vývěsce oznámí. Pokud se majitel o svého psa nepřihlásí, vymění pes pobyt v Dolní Poustevně za pobyt v děčínském útulku. Pokud se ale chovatel přihlásí, zaplatí náklady za péči, kterou město pejskovi věnovalo, a po té si chlupatého nezbedu odvede domů.

V této souvislosti všem majitelům psů v Dolní Poustevně připomínáme, že stále platí ustanovení obecně závazné vyhlášky o povinnostech fyzických osob k zabezpečení veřejného pořádku při pohybu psů na veřejných prostranstvích. Změnu zaznamenala výše poplatků. Za prvního chovaného psa zaplatí lidé v Dolní Poustevně poplatek ve výši 242 Kč ročně. Za druhého a každého dalšího psa 275 korun. Senioři mohou počítat se slevou. Za prvního pejska zaplatí 184 Kč ročně, za druhého a každého dalšího 200 Kč.

A když už jsme u těch psů. Vězte, že v dohledné době se na čtyřech místech v centru města objeví zásobníky se sáčky na psí exkrementy. Na tu “dohlednou” dobu ale čekat rozhodně nemusíte. Na správě majetku MěÚ vám totiž uvedené sáčky ochotně vydají už teď.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )