Dolnopoustevenský posel

Víte, co právě teď dělají vaše děti?

Autor: rd

Otázka z titulku tohoto článku má samozřejmě všeobecnou platnost. Platí pro rodiče z Ostravy, Adršpachu stejně jako pro rodiče z Dolní Poustevny. A proč to vlastně všechno píšeme? V průběhu minulé redakční rady nás totiž navštívil jeden pravidelný a velmi pozorný čtenář Poustevenského posla. Hovořili jsme o všem možném. O novinách, fotografiích, ale také o životě v Dolní Poustevně. A přitom jsme zabrousili i na výše uvedené téma.

“Mám s ním osobní a ne příliš dobrou zkušenost,” řekl čtenář. “Není to tak dlouho, co jsem se díval na to, jak několik výrostků hází kameny do secesního okna z roku 1909, které je v zadním traktu dnes nevyužívané budovy na křižovatce u Andres marketu. Nevypadali na to, že by si z mého verbálního napomenutí něco dělali a zabránit v jejich počínání bych zřejmě mohl jedině za použití přiměřeného násilí. A volat polici, a po té absolvovat to nekonečné papírování, které stejně skončí tím, že pachatelé jsou nezletilci, tak to se mi opravdu nechtělo,” řekl upřímně a ještě dodal: “Myslím si, že by i o těchto věcech měl Posel psát. Lidé v Dolní Poustevně by o nich měli vědět. Mìli by vědět, co třeba právě jejich děti ve městě tropí.”

Dáváme našemu čtenáři zapravdu a tímto vyzýváme všechny všímavé lidi v Dolní Poustevně, aby se nebáli a o veškerém kladném či negativním dění ve městě nás informovali. A pokud čirou náhodou doma máte dospívající děti, zeptejte se jich, co ve svém volném čase dělají. Taková informace je přece pro každého rodiče přínosná.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )