Dolnopoustevenský posel

Vy se ptáte, my odpovídáme

Autor: rd

Jak už jsme avizovali minule, čtenářská anketa přinesla několik dobrých nápadů. A jak jsme se měli možnost přesvědčit, nejvíce vás zaujal podnět týkající se rubriky “Vy se ptáte, my odpovídáme.” V průběhu uplynulého měsíce jsme zaznamenali dva konkrétní dotazy, které nám, zcela určitě i za další občany města, telefonicky položil pan Kratina. Zajímal se o problematiku rušení nočního klidu a také o to, budou-li na silnicích v Dolní Poustevně vyznačeny přechody pro chodce.

Ještě než se pustíte do čtení odpovědí na tyto otázky, musíme vám připomenout důležitou věc. Stránky Poustevenského posla vaše problémy nevyřeší ani neodstraní, na to skutečně sílu nemají. Mohou však kompetentní osoby nebo úřady na problémy lidí upozornit a postarat se tak o začátek řádného řešení.

Noční klid

Obecně platí, že noční klid trvá od 22. hodiny večerní do rána. O “pacifikaci” hlučících “elementů” by se podle platné legislativy měla postarat republiková nebo městská policie. Všichni ale víme, že policie má v této oblasti značné rezervy. Bohužel. Taková je skutečnost. V žádném případě to ale neznamená, že by se lidé na policii neměli obracet. Právě naopak. Časté výzvy k zásahu a obnovení pořádku a klidu mohou policii nakonec přivést k žádoucímu přehodnocení přístupu k uvedené problematice. Významnou roli při potírání nešvaru rušení nočního klidu ale mohou sehrát i samosprávy. A to přijetím příslušné obecně závazné vyhlášky, která mimo jiné stanoví i zavírací hodiny restauračních a podobných zařízení. Zeptejte se proto zastupitele, kterého jste volili, jestli takovou vyhlášku připravuje. On sám nebo celé zastupitelstvo. Další možnost nabízí cesta oficiálně podané stížnosti. Samozřejmě se všemi náležitostmi a třeba městskému úřadu. Tzn. kdy, kde, v kolik k rušení nočního klidu došlo atp. Úřad se může obrátit (stejně tak ale i fyzická osoba) na příslušnou hygienickou stanici a ta zajistí měření hlučnosti, je-li předmětem stížnosti například nějaký konkrétní podnik, a vydá rozhodnutí.

Přechody pro chodce

“Zebry” se skutečně v Dolní Poustevně v dohledné době objeví. Stane se tak v okamžiku, kdy samospráva zadá dodavatelským firmám výstavbu chodníků. Přechodů pro chodce bude skoro deset a většina z nich bude vyznačena na ulicích Lobendavské a Vilémovské. Existuje i příslušná projektová dokumentace, kterou si zájemci samozřejmě mohou na správě majetku MěÚ v Dolní Poustevně prohlédnout.

Další dotazy:

Chcete-li se prostřednictvím naší nové rubriky na něco zeptat, neváhejte, pište a volejte. K dispozici vám jsou poštovní adresa: Jaromír Kulhánek, V Podhájí 235/3, 408 01 Rumburk, elektronická adresa: zrc@quick.cz nebo podatelna Městského úřadu v Dolní Poustevně. Můžete samozřejmě i volat: 412 333 694 nebo 607 738 352.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )