Dolnopoustevenský posel

Každý veèer se u nás rozsvítí 351 lamp

Autor: rd

Spočítat se dá ledacos. A tak je spočítáno, že s tmou “bojuje” každý večer a každou noc v Dolní Poustevně 351 lamp veřejného osvětlení. Spočítáno je také, že ročně lampy “prosvítí” více než dvě stě šedesát tisíc korun a dalších dvě stě tisíc si vyžádá jejich pravidelná údržba, oprava nějaké té poruchy, případně i modernizace. Uvedl to Josef Kohout ze správy majetku města.

“Počet lamp veřejného osvětlení se mění,” říká Josef Kohout. “Každý rok instalujeme nové lampy. Čtyři nebo pět. Některé neefektivní zase likvidujeme,” dodal. Přesto jsou v Dolní Poustevně místa, která po instalaci lamp veřejného osvětlení volají. “Ano, to je pravda. Lidé k nám také často chodí s tipy, kde by další lampy mohly být. Nebráníme se tomu. Každý podnět vyhodnotíme a uznáme-li, že je oprávněný a dobrý, lampu usadíme a zprovozníme,” poznamenal Josef Kohout.

V závěru povídání o veřejném osvětlení požádal lidi v Dolní Poustevně, aby samosprávě, ale hlavně energetikům, pomohli vytipovat místa elektrického vedení, kde za větrného počasí dochází k dotykům vodičů, ke zkratům a následně k výpadkům elektrické energie. “Energetici samozřejmě umějí tato místa technicky ošetřit tak, aby ke zkratům a výpadkům okruhů už nedocházelo,” vysvětlil Josef Kohout.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )