Dolnopoustevenský posel

Jak jsme jezdili v roce 2003?

Autor: PČR, OO Velký Šenov

V loňském roce došlo na silnicích velkošenovského policejního obvodu k čtyřiasedmdesáti dopravním nehodám. V porovnání s rokem 2002 to je o šest dopravních nehod méně.

V Dolní Poustevně došlo k sedmnácti dopravním nehodám, tedy o čtyři havárie více než v roce 2002. Do Horní Poustevny zajížděli policisté ke čtyřem nehodám, do Karlína ke třem. Pro zajímavost ještě počty nehod v okolních městech a obcích: Velký Šenov 10, Mikulášovice 8, Vilémov 6, Lipová 2, Lobendava 1, Šluknov 36, Krásná Lípa 23.

Nejkritičtějšími místy jsou, podle počtu dopravních nehod, úseky silnic č. III/26510 Mikulášovice - Vilémov (14 nehod), III/2675 Dolní Poustevna - Vilémov (12), III/26518 Velký Šenov - Vilémov (9) a dále křižovatka ve Velkém Šenově (odbočka na Lipovou) a také Brtníky (3). Nejčastější příčinou dopravních nehod u nás jsou riskantní způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě.

Bohužel k nehodám dochází i v letošním roce. Jeden příklad za všechny. 2. února v dopoledních hodinách se na nechráněném železničním přejezdu mezi Vilémovem a Karlínem střetl osobní vlak s vozidlem řízeným německou řidičkou. Kolize se naštěstí obešla bez vážnějších následků.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )