Dolnopoustevenský posel

Evropská unie nabízí další investiční peníze

Autor: rd

Dolní Poustevna se stejně jako jedenáct dalších měst a obcí Šluknovského výběžku přihlásila k projektu “Kanalizace a vodovody Šluknovského výběžku 2004”. Získá tak šanci na čerpání peněz z tzv. kohezních fondů Evropské unie. Tyto fondy jsou, jak už název uvedeného projektu napovídá, zaměřeny výhradně na investice do vodovodních sítí, výstavby kanalizací a čistíren odpadních vod.

Peníze z Bruselu přerozdělí krajský úřad, podíl měst a obcí se má pohybovat v rozmezí dvaceti až třiceti procent. Štěstí samozřejmě popřeje připraveným, dotaci tedy získají jen ty samosprávy, které včas příslušným institucím předloží alespoň prováděcí dokumentaci staveb zmíněného typu ke stavebnímu řízení. A sdruží-li se samosprávy, jejich šance na získání většího objemu financí roste.

Jak už jsme nejednou psali, letošní investiční rok bude v Dolní Poustevně věnován z velké části Karlínu. Právě v této části hodlá radnice zahájit výstavbu vodovodu a kanalizace. Samospráva výhledově počítá i se stavbou centrální čistírny odpadních vod. Rozpočet na tuto stavbu činil v cenách roku 2003 třicet šest miliónů korun. Obě tyto akce přesně spadají do finančního a investičního prostoru, který by mohly peníze z tzv. kohezních fondů EU vykrýt.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )