Dolnopoustevenský posel

Fotbalisté v zimě rozhodně nezahálejí

Autor: rd

Turnaje a celá řada přípravných zápasů. I tak lze charakterizovat zimní přípravné období všech celků a hráčů FK Dolní Poustevna, případně i dalších vyznavačů kulatého nesmyslu.

Halový turnaj dospělých v Dolní Poustevně

Dospělí mají za sebou například halový turnaj v Dolní Poustevně. Zúčastnilo se ho devět celků z Dolní Poustevny, Lipové, Rybniště a Rumburku. Ve dvou základních skupinách hrál “každý s každým” s časovým limitem deset minut na zápas. Následovalo play off, které určilo finalisty turnaje.

Výsledky semifinálových bojů: Sportcentrum Rumburk - Dolní Poustevna (stará garda) 2:1 a Vlčáci - Huligens Dolní Poustevna 0:3. V zápase o třetí místo si lépe vedli Vlčáci, když přehráli dolnopoustevenskou starou gardu 2:0. Velké finále pak patřilo Rumburku: Huligens Dolní Poustevna - Sportcentrum Rumburk 2:3. Zbývá dodat, že všechny turnajové zápasy rozhodoval Martin Píša a také to, že první tři celky obdržely dárkové koše.

Mužstvo A

Tým využívá k přípravným přátelským zápasům i hřiště s umělou trávou v Sebnitz. Koncem ledna tam naši muži sehráli utkání s celkem Dolní Libchavy a po poločase 1:2 podlehli nakonec 2:4. Obě branky vsítil Baloun. Začátkem února si to pro změnu “rozdali” se starou gardou Šluknova a po poločase 5:1 ji přehráli v poměru 6:2. Do listiny střelců se zapsali: Karpíšek a Baloun se dvěma brankami a s nimi dále Vlk a Lhoták.

Během zimní přípravy kádr A mužstva rozšířili R. Smutný, L. Švitorka a P. Lhotáka (hostování z Vilémova). V jednání jsou dále “hostovačky” R. Svačiny ze Šluknova, L. Latislava ze Starých Křečan a L. Třešňáka z Vilémova. Ze Šluknova se vrátil M. Kott. Naopak do Vilémova odešel na hostování M. Kern.

Dorost

Také dorostenci využívají k přípravě sebnitzský umělý povrch. Začátkem února tam sehráli například přípravné utkání s vrstevníky z Rumburku. Zápas našemu celku příliš nevyšel a po poločase 0:2 prohrál 1:2, když se Rumburským podařil “vlastenec”.

Starší žáci

Pěkný fotbalový podnik zažila na přelomu ledna a února mikulášovická sportovní hala. Turnaj hrálo pět mládežnických celků z Mikulášovic, Velkého Šenova, Varnsdorfu a Dolní Poustevny systémem “každý s každým.”

Výsledky našich žáků: Mikulášovice I. - FK Dolní Poustevna 3:2 (branky Běl a Krupiak). Mikulášovice II. - FK Dolní Poustevna 6:2 (Gláser, Hrivňak). FK Dolní Poustevna - Slovan Varnsdorf 4:3 (Štandera, Holec, Galbavý, Gláser). Velký Šenov - FK Dolní Poustevna 4:1 (Holec).

Konečné pořadí: 1. Mikulášovice II., 2. Velký Šenov, 3. Slovan Varnsdorf, 4. Mikulášovice I., 5. FK Dolní Poustevna.