Dolnopoustevenský posel

Terč za terčem, rána za ranou

Autor: rd

Netrvalo to zase až tak dlouho a muzikanty, aparatury a jejich četné festivalové posluchače vystřídali na Čtverci střelci a jejich brokovnice. Lépe řečeno: Účastníci v pořadí už dvaačtyřicáté Ceny Dolní Poustevny ve střelbě na asfaltové terče na baterii, kteří přijali pozvání mysliveckého sdružení Jezevec Poustevna a přijeli si o předposledním srpnovém víkendu zazávodit. Na programu měli sobotní střílení na padesát a nedělní na sto terčů.

V sobotu po oranžových létajících terčích pálilo ve dvou sériích devětadvacet závodníků. V kategorii mužů do padesáti let měl nejpřesnější mušku a nejpevnější ruku Bedřich Mašek se svými osmačtyřiceti zásahy. V kategorii mužů nad padesát let pak svou střeleckou pohotovost a um nejlépe prokázal Jaroslav Janovský s devětačtyřiceti přesnými ranami.

O den později čekala na střelce ještě větší “porce” v podobě plné stovky terčů. Mezi muži, střílelo jich šestadvacet, se tentokrát prosadil Jindřich Henych. Terč “sundal” hned v devadesáti šesti případech. Jaroslav Moravec se pak mezi seniory, přihlásilo se jich patnáct, blýskl ještě lepším výkonem. Rozhodčí mu museli připsat rovných devadesát sedm zásahů.

Není bez zajímavosti, že po oba dva dny se dolnopoustevenského střeleckého podniku zúčastnil již jednou jmenovaný Jaroslav Janovský, vicemistr v disciplíně univerzální trap. Výborně letos reprezentoval českou sportovní střelbu na Kypru. O závodech na Čtverci řekl: “Krásné prostředí střelnice, pohoda mezi závodníky a organizátory a výtečná myslivecká kuchyně s kolektivem příjemných kuchařinek. Za rok nashledanou.”

Bereme ho za slovo a s letošním ročníkem Ceny Dolní Poustevny, kterou sponzorovaly Městský úřad v Dolní Poustevně, firma Izopol a společnost Plaston Šluknov, se loučíme tradičním: Střeleckému sportu zdar!

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )