Dolnopoustevenský posel

Železniční hraniční přejezd: Už finále?

Autor: rd

Na čtvrtek 16. září 2004 budou netrpělivě čekat nejen drážní specialisté, investoři a přepravci, ale také představitelé dolnopoustevenské a sebnitské radnice. V Praze totiž zasedne společná česko-německá komise expertů a vydá definitivní stanovisko k otevření železničního hraniční přechodu Dolní Poustevna - Sebnitz.

“Pokud se tak stane, okamžitě vstoupí do hry investoři (např. Viamont Ústí nad Labem) a s nimi i České dráhy a další subjekty a všechny plány, které jsou dosud jen na papíře, začnou uskutečňovat,” říká starosta města Miroslav Jemelka. Připomeňme, že ve zmíněných plánech a vizích jde nejen o železniční “překročení” státní hranice, ale také o rekonstrukci nádražní budovy v Dolní Poustevně a modernizaci železničního svršku na tratích Šluknovského výběžku.

V souvislosti s příhraniční železniční dopravou ještě jedna informace. V sobotu 21. srpna hostila Sebnitz konferenci, na které se mimo jiné hovořilo o rentabilitě kolejové dopravy v česko-saském hraničním prostoru. Odborníci tam mimo jiné prohlásili, že na Šluknovsku dojde stejně jako na Chebsku a Sokolovsku (dopravní systém Egronet trhá rekordy a přepravci rozšiřují vlaky i spoje ) ke zvýšení poptávky po službách železničních přepravních společností. A společně s vlaky přijedou i turisté. A turisté, to jsou peníze. Pro přepravce, ale také pro poskytovatele dalších služeb.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )