Dolnopoustevenský posel

Statistika nehodovosti varuje. Neúprosně!

Autor: Martin Kuchař

Počet dopravních nehod v oblasti služebního okrsku Obvodního oddělení Policie ČR ve Velkém Šenově výrazně narůstá. Jestliže tam v prvních šesti měsících roku 2003 došlo ke 42 dopravním nehodám, za stejné období roku 2004 evidovala velkošenovská policie už 63 dopravní nehody. Nepříznivý trend pokračoval i v měsíci srpnu. I teď, prakticky denně, policisté zaznamenají novou dopravní nehodu. Celková statistika roku 2004 tak bude ještě méně příznivá. Její dosavadní vývoj můžete posoudit sami:

Usmrcené osoby - 0. Těžce zraněné osoby - 1. Lehce zraněné osoby - 14. Materiální škody - 3 320 500 Kč. Hlavní příčiny: Nesprávný způsob jízdy - 42 nehody. Nepřiměřená rychlost - 8. Nedání přednosti - 7. Alkohol - 4. K nejvíce nehodám došlo: V obci - 46 nehod. Mimo obec - 17. Na silnici III. třídy - 19. Na místních komunikacích - 33.

Uvedená čísla komentář nepotřebují. Zvyšuje se počet zahraničních řidičů, kterí v ČR havarují. Stejně tak je i více těch, kteří si silnici pletou se závodní dráhou. Jeden příklad za všechny.

Ve snaze řešit problematiku dopravní nehodovosti se ve služebním obvodu častěji objevují policisté hlídkové služby a dopravní policie. V pátek 13. srpna byla například provedena čtyřhodinová dopravní akce. Policisté měřili rychlost vozidel ve Velkém Šenově, Mikulášovicích a Dolní Poustevně. Udělili pětadvacet pokut ve výši 12 700 korun. Smutným rekordmanem toho dne se stal řidič ze Šluknova, kterému radar změřil ve Velkém Šenově rychlost 115 km/h!

Policisté OOP Velký Šenov budou v těchto akcích pokračovat s cílem snížit nehodovost v západní části Šluknovského výběžku. Bohužel výše uvedený počet nehod vlivem nesprávného způsobu jízdy řidičů motorových vozidel ukazuje, že snížení nehodovosti není jen v rukou policie.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )