Dolnopoustevenský posel

Z Poustevny do Ústí ekologicky

Autor: (šn)

Ve Šluknovském výběžku je od konce července zavedena nové ekologická autobusová linka Dolní Poustevna - Ústí nad Labem. Jezdí na ní i dva ekobusy s pohonem na čistý přírodní zemní plyn.

“Ekobus má řadu předností proti autobusům jezdícím na motorovou naftu. Mezi největší výhody spalování plynu patří jiné a daleko příznivější složení výfukových zplodin, nižší hladiny hluku a vibrací. Ekobus, podle údajů výrobce, ve srovnání s tradičním autobusem s naftovým motorem vyprodukuje při ujetí padesáti tisíc kilometrů o 8,2 tuny méně výfukových plynů a při případném úniku paliva nedochází k žádnému znečištění životního prostředí,” řekl Michal Jergl, obchodní ředitel ČSAD BUS Ústí nad Labem.

Dodal, že ke strategickým záměrům společnosti patří další rozšiřování provozu autobusů na plynový pohon v oblasti Šluknovska. S tím souvisí i záměr vybudovat plnící stanici zemního plynu na severu Děčínska. “Musíme však vyhodnotit a najít nejlepší místo jejího umístění. Bude to záležet také na podpoře EU a dohodě se Severočeskou plynárenskou společností,” poznamenal Michal Jergl.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )