Dolnopoustevenský posel

Z Dolní Poustevny telegraficky

Autor: rd
  • Sledujte pozorně plakátovací plochy! Proč? Inu proto, že dolnopoustevenští loutkáři chystají na tento měsíc další ročník populárního mezinárodního loutkového festivalu! S financováním jim kromě dolnopoustevenské radnice pomáhá i krajský úřad. Z příslušné rozpočtové kapitoly uvolnil padesát tisíc “festivalových” korun. V příštím čísle se k loutkařskému svátku vrátíme slovem i “obrazem”.
  • Děčínský úřad práce evidoval k datu 31. 7. 2004 sto patnáct dolnopoustevenských uchazečů o práci. Znamená to, že v tomto čase byla u nás míra nezaměstnanosti ve výši 11,62 %. V porovnání s předcházejícím obdobím tak došlo k mírnému zlepšení.
  • Dolní Poustevna se zbavila dalšího odpadu. Konkrétně pak téměř deseti tun. Právě takové množství totiž z města odvezly vozy varnsdorfské společnosti Pro Eko. Šlo o odpad tříděný. Lidé například odevzdali 5,7 t papíru, 1,8 t plastových obalů a více než tunu textilu. K recyklaci dále “určili” lahvové sklo, nápojové kartony a v neposlední řadě i kovové obaly.
  • Od 19. srpna můžete volat evidenci obyvatel dolnopoustevenského městského úřadu přímo. Stačí, když si poznamenáte nebo zapamatujete číslo telefonu 412 397 151.
  • Dolní Poustevna už nemá sklad civilní ochrany. Všechny lícnice, filtry, faciometry a další věci odvezli hasiči do centrálního skladu v Děčíně. V případě potřeby je přivezou zpět. Doufejme, že to už nikdy nebude potřeba.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )