Dolnopoustevenský posel

Lidi, pozor na peněženky!

Autor: OO PČR Velký Šenov

Policie ČR touto cestou upozorňuje občany, aby byli obezřetní při manipulaci se svými peněženkami. Od června do začátku srpna letošního roku totiž došlo v Dolní Poustevně a Vilémově ke čtyřem případům odcizení peněz občanům SRN a personálu v restauraci.

Podle způsobu krádeže se pravděpodobně jedná o stejného pachatele. Přistupuje k poškozeným v obchodě, v restauraci nebo na ulici a požádá je o rozměnění českých bankovek nebo eur. Když mu vyjdou vstříc, jednoduše jim peníze vezme a pak tvrdí, že svou bankovku vysoké nominální hodnoty k rozměnění už nemá.

Pachatel je ve věku asi třiceti let, silnější postavy, ramenatý, snědší pleti a kratších tmavých vlasů. Některé údaje v popisu se mohou měnit. Např. délka vlasů nebo vousů. Podle výpovědí poškozených a svědků pachatel jezdil ve vozidlech Opel Kadet se značkou ústeckého kraje, Ford Fiesta s teplickou značkou nebo Škodě Octávii se značkou začínající písmeny KIB.

Další poznatky k uvedeným případům nebo k osobě pachatele sdělte laskavě osobně nebo telefonicky na oddělení Policie ČR ve Velkém Šenově - 412 391 333.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )