Dolnopoustevenský posel

Posel Vás zve

Autor: rd

Za Čechiemi do Krásné Lípy

Klenot mezi českými motorkami se už po šesté objeví v Krásné Lípě. V sobotu 4. září 2004 se na Děčínsku budou projíždět motocykly Čechie-Böhmerland. Jejich majitelé se zúčastní šestého mezinárodního srazu neobvyklých motorové stroje. Setkání majitelů unikátních třímetrových motocyklů pořádá město Krásná Lípa a Club Čechie-Böhmerland.

V minulosti vysmívané stroje, které dnes mají miliónovou hodnotu, budou moci návštěvníci na Křinickém náměstí v Krásné Lípě obdivovat od devíti hodin. “Čechie zde předvedou vše, co umí. Připravena je jízda zručnosti a zápolení o sud piva. Přetahovat se budou zástupci města Krásná Lípa a majitelé motocyklů,” zve diváky místostarostka Hana Volfová. O hudební doprovod se postará Big-band Pavla Zelenky z Varnsdorfu. O půl jedné se motocykly vydají na cestu do Jiřetína pod Jedlovou a poté se zastaví v Rumburku, Šluknově, Kunraticích a kolem půl osmé večer se vrátí do Doubice. Mezinárodní srazy majitelů motocyklů Čechie-Böhmerland se v Krásné Lípě pořádají od roku 1999.

Festival učení v Ebersbachu

V sobotu 25. září se v saském Ebersbachu uskuteční již třetí ročník Euroregionálního festivalu učení. Společnost TUR z Lipové tam bude mít svůj stánek s ukázkami využití podstávkového domu a dalšími propagačními materiály. Cílem festivalu je prezentovat u jednotlivých stánků vzdělávací nabídku širokým vrstvám veřejnosti. Paleta poskytovatelů přitom sahala od klasických nositelů vzdělávání, jakými jsou školy a zařízení následného vzdělávání přes úřady (např. Úřad zdraví, armády či Spolkové ostrahy hranic) až po mnohé spolky. Kromě poutavých způsobů vzdělávání je pro všechny návštěvníky připraven i barvitý program s hudbou, tancem a akrobatikou. Připomínáme, že v průběhu loňského ročníku, konal se ve Veisswaser, se velké pozornosti těšily vzdělávací programy “pro všechny smysly” - bosá cesta nebo dílna učení příroda. Další informace o festivalu učení si můžete vyžádat na e-mailové adrese magr@email.cz nebo telefonicky 723 959 516 (Filip Mágr).

Příznivci bezedného koše pozor!

Všichni basketbalisté a streetballisté na Šluknovsku zvyšují v těchto dnech svou pozornost a pohotovost. Nezadržitelně se totiž blíží termín dalšího ročníku rumburského streetbalového turnaje. V neděli 5. září 2004 ho na hřišti ZŠ U nemocnice v Rumburku pořádají rukou nedílnou oddíl basketbalu TJ Rumburk, Karel Vojta z Dolního Podluží a město Rumburk.

Stále populárnějšího podniku se mohou zúčastnit tříčlenné týmy kategorií žáci a žákyně do roku narození 1991, muži do 16 let, muži 16 - 21 let, muži nad 21 let, veteráni, ženy do 16 let a ženy nad 16 let. Prezentaci musejí stihnout mezi osmou a devátou hodinou přímo na místě klání a po zaplacení startovného (50 Kč za osobu) obdrží tričko s logem turnaje a občerstvení. Začátek turnaje pořadatelé stanovili na devátou hodinu.

Do 5. rumburského streetballového turnaje se vyznavači hry pod bezedným košem mohou hlásit už nyní. Přihlášky najdou v Billiard clubu “9” na Podhájí nebo v prodejně RINA sport na tř. 9. května. Obě provozovny jsou v Rumburku.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )