Dolnopoustevenský posel

Veterány jste mohli vidět i v Poustevně

Autor: rd

Příjemné dopoledne připravila v sobotu 21. srpna lidem ve Šluknově skupinka nadšenců. Přijela totiž na šluknovské náměstí s několika automobilovými i motocyklovými veterány. Většinou šlo o vozy Tatra, Praga a Škoda. Mezi motocykly převažovaly “pařezy” - Jawy 50, typ 550, k vidění byly ale i krasavci z dílen BMW či AGJ.

Jedním z vystavujících byl i Miloš Kubiska z Vilémova. Do Šluknova přivezl nablýskanou Tatru 57. “Myslím, že je dobře, dozvědí-li se lidé, že i na Šluknovsku je celá řada sběratelů a obdivovatelů starých dobrých automobilů,” říká Miloš Kubiska. Na svůj vůz nedá dopustit a pochlubil se mimo jiné i tím, že nedávno byl s autíčkem, které dosahuje osmdesátikilometrové rychlosti při spotřebě třinácti litrů, až v Alpách.

Raritou setkání byla podle Miloše Kubiska Praga Baby z roku 1934. “Na svou dobu to byl tak moderní vůz, že o něj tehdejší řidiči neměli vůbec zájem. Po roce se proto Praga Baby přestala úplně vyrábět,” vysvětlil.

Srpnové setkání majitelů veteránů ve Šluknově bude mít své pokračování i v příštím roce. Na programu bude tedy kromě klasické přehlídky i spanilá jízda. Při ní vozy projely a v budoucnu také projedou Lipovou, Lobendavou, Dolní Poustevnou, Vilémovem a Velkým Šenovem.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )