Dolnopoustevenský posel

Naše stará garda byla třetí

Autor: Milan Kořínek

V červenci uspořádal místní fotbalový klub první ročník turnaje starých gard za účasti celků z Velkého Šenova, Šluknova, Libochovic, Liberce a domácí Dolní Poustevny. O uspořádání tohoto sportovního podniku se značně zasloužili člen výboru FK Míša Pavlovič, který zajišťoval od začátku až do konce vše potřebné a rozhlasový reportér Víťa Bureš, který na úrovni odkomentoval veškeré turnajové dění. Jim oběma patří velký dík účastníků i diváků. Škoda jen, že se nepřipojili další členové výboru FK - starostí mohlo být méně.

Na základě pozvání přijeli bývalí dolnopoustevenští hráči, dnes už většinou žijí mimo Dolní Poustevnu. Přijeli bratři Turečkové, Sl. Svoboda, P. Válek, P. Galbavý a T. Novotný. Zúčastnili se i domácí M. Galbavý, Zd. Bašta, M. Podhorský, M. Schmalz, M. Pavlovič, bratři Učňové, Vl. Tesařík, M. Píša, L. Třešňák a Soldátek.

Bohužel přišlo méně diváků než původně pořadatelé očekávali. Důvody byly dva. Nepovedlo se počasí a svou roli sehrál i souběžně konaný tenisový turnaj. Myslím, že sportovní komise MěÚ by měla lépe sportovní akce koordinovat, aby nedocházelo ke zbytečným kolizím termínů. O zpestření turnajového programu se postaral mikulášovický taneční soubor paní Vladařové. Vystoupení se líbilo, potleskem ho odměnili diváci i hráči. Turnaj se hrál systémem každý s každým, vždy dva krát patnáct minut a všechny zápasy pískali rozhodčí T. Červený a V. Budský.

Výsledky: Velký Šenov - Šluknov 1:5, Dolní Poustevna - Liberec 2:2 (branky Učeň K., Tesařík), Libochovice - Velký Šenov 2:1, Šluknov - Dolní Poustevna 0:0, Libochovice - Liberec 1:1, Velký Šenov - Dolní Poustevna 3:0, Šluknov - Libochovice 0:0, Liberec - Velký Šenov 0:2, Dolní Poustevna - Libochovice 1:0 (Tesařík), Liberec - Šluknov 0:2. Pořadí: 1. Šluknov, 2. Velký Šenov, 3. Dolní Poustevna, 4. Libochovice, 5. Liberec. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Vl. Tesařík, nejstarším pak R. Učeň - oba v dresu domácích.

Turnaj byl velmi dobře hodnocen, líbil se a pořadatelé samozřejmě počítají s jeho dalším pokračováním v roce 2005. FK a pořadatelé děkují městskému úřadu za podporu a také všem sponzorům turnaje, kterých byl nespočet a nebyli jen z řad místních podnikatelů.

V závěru ještě jedna prosba: FK Dolní Poustevna žádá bývalé hráče, členy TJ i diváky o laskavé zapůjčení fotografií, novinových výstřižků a dalších dokumentů mapujících sportovní činnost všech dolnopoustevenských oddílů v minulosti. Po zpracování budou věci v pořádku vráceny majitelům.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )