Dolnopoustevenský posel

Zastavíme bandu mladých vandalů?

Autor: rd

Boj s lidskou blbostí je podle Jana Wericha nekonečný, ale člověk ho prý nemá vzdávat. Proto bude nutné, aby se slušní lidé v Dolní Poustevně, kterých je zaplaťpámbů většina, nevzdávali a pustili se do boje s “blbou” bandou, s největší pravděpodobností dětskou nebo spíše mládežnickou, která úmyslně a systematicky poškozuje nebo demoluje veřejně prospěšná zařízení.

Jmenujme například odpadkový koš u zdravotního střediska, fasádu městského informačního střediska, okna městského úřadu, střechu kabin hokejistů HC Kanci či pouliční osvětlení v parku. “Je zřejmé, že uvedené případy vandalizmu má na svědomí stejná skupina mladých lidí. Vše jsme už nahlásili policii, čekáme na její důrazný zásah,” řekl Josef Kohout ze správy majetku města MěÚ v Dolní Poustevně. Podle našich poznatků evokuje u našich smutných “hrdinů” potřebu ničit nebo se jen tak předvádět tvrdý alkohol. Svědčí o tom nalezené láhve v přístřešku u zdravotního střediska.

Nápravu může samozřejmě zjednat důslednost a razance policie, ale také všímaví kolemjdoucí, učitelé a hlavně rodiče. Ti by zřejmě byli nepříjemně překvapeni, kdyby věděli, čím se jejich ratolesti ve volném čase zabývají.

Jen tak mimochodem. Víte, kde právě teď jsou a co tam dělají vaše dospívající děti?

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )