Dolnopoustevenský posel

Člověk aby pány fotbalisty prosil

Autor: rd

Osmá příčka, devatenáct bodů a skóre 31:34. Tak si FK Dolní Poustevna stojí po podzimní části fotbalové I. B třídy. Podle slov trenéra Milana Vichtereye nic moc.

Čekal jste lepší umístění?

Samozřejmě. Naším cílem byla pátá příčka a pobyt v klidných vodách tabulky. Teď je jasné, že nás čeká perný boj o záchranu.

Jak to?

Na jaře máme horší vylosování. Za silnými soupeři jedeme ven a od posledního místa v tabulce nás dělí pouhých osm bodů. A pak, při přístupu některých domácích hráčů ...

Copak, copak? Zlobí?

Použiji-li diplomatický slovník, řeknu, že přístup některých hráčů týmu, zejména k mistrovským utkáním venku, byl velmi problematický. Kádr je úzký, hráči vědí, že se vždycky dostanou do sestavy, přijdou-li. V týmu není zdravá konkurence, bohužel se vyskytují i problémy s dodržováním životasprávy. Tréninková morálka upadá. Není ničím výjimečným, přijde-li na trénink jen pět nebo šest hráčů. Člověk aby pány fotbalisty prosil. Někteří ani nejsou schopní dostavit se k odjezdu na utkání. Přespolní dorazí, domácí ne. Nemít zapálené a nadšené dorostence, tak opravdu nevím.

Co na to funkcionáři?

O situaci v týmu vědí. Mluvil jsem s nimi. Hledáme posily. V hledáčku máme dva fotbalisty.

Vraťme se k týmu. Koho byste v poločase I. B třídy pochválil?

Zcela určitě brankáře Luďka Třešňáka, dále obránce Romana Smutného, záložníka Davida Karpíška a z útočníků snad Petra Kurela. Zapomenout nesmím na dorostence. Z bryndy nás tahali Fišar, Jemelka, Vichterey. Počítám s nimi i na jaro.

Kdy začínáte s přípravou a co vás čeká?

11. ledna v 17.30 hodin v Dolní Poustevně. Leden bude o fyzičce, v únoru se přidá taktická příprava. Trénovat budeme dvakrát třikrát týdně. Zimu venku prostřídáme s teplem haly. Zúčastníme se turnaje na umělé trávě ve Varnsdorfu. Čeká nás tam zhruba šest zápasů s kvalitními soupeři. Je docela dobře možné, že některá přátelská utkání sehrajeme také na umělé trávě v Sebnitz.

S jakým kádrem vstoupíte do sezóny?

Tak to je prozatím velká neznámá. Skončily totiž hostovačky hráčů z Vilémova a Šluknova. Pokusíme se je obnovit. Ty fotbalisty prostě potřebuji.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )