Dolnopoustevenský posel

Necelý rok a skoro šest milionů lidí

Autor: Kpt. Karel Nový, RCa PP D. Poustevna

Tak jako každý touto dobou i policisté z dolnopoustevenského referátu cizinecké a pohraniční policie hodnotí výsledky své práce.

Málokdo z občanů Dolní Poustevny si uvědomuje, jak vytížený je hraniční přechod do sousedního města Sebnitz. Již si zvykli na to, že mohou kdykoli, a po vstupu České republiky do Evropské unie bez zbytečných průtahů, cestovat za poznáním, zábavou, nákupy nebo známými. Kolik cizinců navštíví díky hraničnímu přechodu jejich město - Dolní Poustevnu - si uvědomí pouze v okamžiku, kdy vozy lidí ze zahraničí zapříčiní zácpy ve Vilémovské ulici a průjezd Dolní Poustevny se stane poněkud obtížným.

Pro zajímavost několik čísel. Za jedenáct měsíců loňského roku bylo na hraničním přechodu Dolní Poustevna - Sebnitz odbaveno 5 917 301 osob a projelo jím 1 785 198 vozidel. To nejsou čísla, která by si policisté vymýšleli, vycházejí ze záznamů monitorovacího systému, kterým je hraniční přechod vybaven a který pomocí kamer zaznamenává průjezd každého vozidla.

Mimo činnost spojenou se zabezpečením provozu hraničního přechodu policisté z dolnopoustevenského referátu cizinecké a pohraniční policie řešili v uvedeném období roku 2004 čtyřicet tři přestupky, dva trestné činy a uložili 583 pokut v celkové výši 323 700,- Kč. Z důvodu nesplnění podmínek pro vstup do České republiky neumožnili 234 lidem překročit státní hranici, zadrželi dvě hledané osoby a zajistili pětadvacet vozidel, po kterých policie pátrala. Navíc zajišťovali i několik kulturních a sportovních akcí v Dolní Poustevně.

Policisté Referátu cizinecké a pohraniční policie v Dolní Poustevně se budou i v nadcházejícím období snažit o to, aby je lidé vnímali jako složku státní moci, na kterou se mohou kdykoliv spolehnout.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )