Dolnopoustevenský posel

Podporované bydlení pro seniory i mladé rodiny?

Autor: rd

Zájemci o “podporované” bydlení z řad seniorů se v prosinci sešli v budově někdejšího dolnopoustevenského učiliště se zastupiteli, pracovníky rumburské terénní ošetřovatelské služby Noema a pracovníky varnsdorfského Communia. Hovořili s nimi především o chystané změně tohoto kdysi školského objektu v objekt ryze komunálního charakteru s několika malými bytovými jednotkami a dalším potřebným zázemím.

“Představa seniorů odpovídá klasickému typu domu s pečovatelskou službou s byty, společenskou místností, výtahem a doplňkovými službami,” komentuje výsledky setkání starosta města Miroslav Jemelka. “Tuto variantu nevylučujeme, nechceme se ale rozloučit ani s ostatními existujícícmi variantami podporovaného bydlení. V každém případě chceme na přestavbu učiliště získat některý z dotačních titulů. A přiznejme si, že režim dotace určené na výstavbu klasického domu s pečovatelskou službou je poměrně přísný,” říká otevřeně Jemelka. “Navíc není nikde psáno, že nové sociální bydlení získají u nás jen senioři. Dolní Poustevna potřebuje i startovací byty pro mladé rodiny.”

Zájem o nové podporované bydlení projevilo prozatím devatenáct lidí. Tento počet ale podle starosty Jemelky nenaplňuje zamýšlenou kapacitu. “Zájemci se tudíž stále mohou hlásit na městském úřadě,” dodává.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )