Dolnopoustevenský posel

Jeďte se podívat na horu do Rožan!

Autor: Antonín Tobiška

Asi nikoho nenadchnu, ale říkám to již léta v rodině, stejně jako v našem družstevním domě, kde třídění odpadu začalo o mnoho let dříve, než na to přišla Česká televize. Nelze na tom sice zbohatnout, ale užitečnost tohoto počínání je dlouhodobá.

Byl se někdy někdo podívat v Rožanech? Ne? Tak si tam udělejte výlet. V místech, kde kdysi býval mokřad plný žab a jiných živočichů včetně divokých květů blatouchů, sasanek a jiného býlí, vyrostla hora z domovního odpadu. Jak to bude dál? Nikdo vám přesně neodpoví, ale jisté je, že by se domovní i průmyslový odpad měl recyklovat.

Papír, železo a barevné kovy jsme se jakžtakž už sbírat naučili, ale to ostaní? PVC, folie, PET lahve atp. ? Je možné je sbírat a bezplatně odevzdávat firmě Pro EKO k odvozu a likvidaci. Jsou i jiné možnosti. Je to zapotřebí jednoduše proto, aby takových kopců, jaký je ten v Rožanech, bylo na světě co možná nejméně!

Pro třídění odpadu dostanete v přízemí městského úřadu u slečny Matějkové zelené pytle. Chce to jen jediné. Dobrou vůli. Máte ji?

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )