Dolnopoustevenský posel

Krátce z Dolní Poustevny

Autor: rd
  • Také letos budou lidé v Dolní Poustevně svědky Novoročních ohňostrojů. 1. ledna 2006 v 00:30 hodin je u evangelického kostelíka v Dolní Poustevně a u odbočky na Karlín v Horní Poustevně odpálí dolnopoustevenští hasiči.
  • V informačním středisku, které vede Jan Kroupa, je k mání další turistický průvodce Šluknovskem. Brožurku Taťány Březinové o 104 stranách vydalo za finanční pomoci Sdružení pro rozvoj Šluknovska nakladatelství Olympia. Hovoříme-li o dolnopoustevenském informačním středisku, vězte také, že nově funguje od pondělí do pátku. O víkendech je zavřené.
  • Možná jste si všimli, že slušivého podvečerního a večerního adventního osvětlení se dočkal kostel sv. Michaela Archanděla. Stalo se tak po dohodě městské samosprávy s katolickou církví. O technické provedení se postarala firma Učeň. Podle starosty města Miroslava Jemelky bude kostel osvětlen už „napořád“.
  • 5. listopadu bylo v rámci pravidelného svozu nebezpečných složek komunálního odpadu soustředěno a předáno k odborné likvidaci 60 kg obalů od barev, 300 kg baterií a akumulátorů, 2 kg zářivek, 860 kg lednic a mrazáků a 305 kg televizorů a další elektroniky.
  • Vedení města se v současné době zabývá přípravou rozpočtu města na rok 2006. V této souvislosti vyzývá občany města, aby své návrhy a přípomínky předkládali nejpozději do 13. prosince 2005.
  • 15. prosinec 2005 je posledním termínem, do kterého by majitelé nebo uživatelé pozemků měli oklestit stromy a jiné porosty ohrožující bezpečný a spolehlivý provoz elektrických venkovních vedení. Výjimku samozřejmě tvoří registrované významné krajinné prvky a památné stromy.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )