Dolnopoustevenský posel

Historické klání: st. přípravka - dospělí 3:2

Autor: Antonín Hromádko

Za krásného slunečného podzimního odpoledne se 22. října 2005 uskutečnilo historicky první utkání na stadionu v Dolní Poustevně - děti hrály proti dospělým. Utkání pořádala starší přípravka na závěr podzimní části sezóny. Čestný výkop provedli starosta města Miroslav Jemelka a sponzor našich nejmenších fotbalistů Josef Dvořák.

Po úvodním hvizdu rozhodčího se kluci neohroženě a bez jakékoliv bázně doslova zakousli do soupeře a uzavřeli ho na jeho polovině hřiště, kde se tak dlouho dospělým pletli pod nohy, až si vysloužili pokutový kop. K němu se postavil Pavel Hromádko a nekompromisně zavěsil - Karel Opic v brance dospělých ani nestačil reagovat a bylo to 1:0. Asi v polovině prvního poločasu kluci rozehráli velice krásnou akci, ze které po přihrávce Pepíčka Sluťáka dal velice hezkou branku Míša Pavlovič ml. A bylo to 2:0. A tak také skončil poločas. Do druhé půle nám v dresu dospělých nastoupila jediná žena utkání - Dana Vlačiovská, která nám i nepřímo dopomohla ke třetí brance. Ve velkém vápně náš útočník Tu Hai Linh viděl velice dobře postaveného Pepíčka Sluťáka a krásným polovysokým centrem se mu pokusil přihrát. Překvapená Dana Vlačiovská v tísni zahrála rukou a byl tu druhý pokutový kop. Na značku si míč postavil Robert Mitternacht a tvrdě vystřelil k tyči. Brankář Opic sice směr vystihl, ale střela mu proklouzla mezi rukama - 3:0. A to již bylo pro dospělé moc. Přitvrdili a zrychlili hru a i když Koubek v brance dětí kluky několikrát podržel, přece nakonec dvakrát lovil míč ze sítě. Branky nám dali Jan Bareš a v poslední minutě pak ještě Michal Soldátek.

Dospělí si přejí odvetu a tak se snad již brzy dočkáme dalšího utkání. Třeba v hale. Dle vyjádření starosty Jemelky bylo utkání dobrým počinem a společně s ním doufáme, že akcí podobného charakteru bude v Dolní Poustevně více.