Dolnopoustevenský posel

Izopol Josefa Dvořáka fandí přípravkám

Autor: Antonín Hromádko

Pár slov k turnaji, který se uskutečnil v sobotu 12. listopadu v dolnopoustevenské sportovní hale pod patronací společnosti Izopol Josefa Dvořáka.

V prvním utkání základní skupiny jsme zvítězili celkem snadno nad Jiříkovem zásluhou branek Mitternachta a Hromádky. Ve druhém utkání s Březinami jsme díky gólům Sluťáka vedli již 2:0, ale poté jsme udělali dvě chyby, které soupeř ihned potrestal. Proti České Kamenici zaznamenal Hrdlička hattrick a po výsledku 3:0 jsme ze skupiny postupovali z prvního místa.

V semifinále nás čekala Juniorka Děčín a i když jsme po nešťastné brance prohrávali 0:1, kluci se nevzdali a v poslední minutě dokázal Hromádko vyrovnat. Na pokutové kopy se postavili Mitternacht, Hrdlička, Tu Hai, Hejl a Hromádko. Vyznamenal se náš brankář Standa, který dokázal tři z pěti střel soupeřů zlikvidovat. Bohužel z naší strany dali góly pouze Hrdlička a Hromádko a tak se rozhodovalo vždy po jedné další penaltě.

Trenér Gaži věřil nejvíce Pavlovi Hromádkovi. Ten si postavil balón a krásnou technickou střelou do horního rohu branky posílá kluky do vedení. Soupeř vyrovnává, i když se štěstím, protože Standa si na míč sáhl. Drama pokračuje. Z našich kluků již nikdo nechce jít a tak je tu opět Pavel. Nervy všech pracují. Josef Dvořák klukům drží palce a ještě před kopem Pavla povzbuzuje. Ten se rozebíhá a nekompromisní dělovkou opět zvyšuje. Soupeř nasadil také stejného hráče z předcházející série. Tentokrát Standa nemá šanci. Je opět vyrovnáno. Publikum naše kluky povzbuzuje. Další série. Kdo z koho? Pavel si staví míč potřetí a všichni doufají, že i naposledy. Jsou to strašné nervy. Pavel se rozhoduje pro technickou střelu, brankářka soupeře je však lepší a střelu vytahuje nad branku. A jsou tu slzy zklamání. Pavla konejší Josef Dvořák i trenéři. Teď je vše v rukou Standy. I když směr střely vystihl, přesto se míč dostal za brankovou čáru. Je rozhodnuto. Do finále nepostupujeme. Budeme tedy hrát o třetí místo.

Opět se setkáváme ze soupeřem z Březin. Je ale vidět, že kluci již nehrají v takové pohodě jako na začátku. Dvakrát sice nastřelili tyčku, ale branku již nedali. Naopak těsně před koncem utkání po nedorozumění obrany branku dostali. Celkově jsme tedy skončili na velice hezkém čtvrtém místě. Výsledky našeho celku: FK Dolní Poustevna - Jiříkov 2:0, Březiny 2:2, Česká Kamenice 3:0, Junior Děčín 1:1 (2:3 pk), Březiny 0:1. Za zmínku jistě stojí i to, že náš brankář Standa byl vyhlášen nejlepším gólamen turnaje.

Vítězem turnaje se stala přípravka Slovanu Varnsdorf (následovaly ji týmy Junioru Děčín a Březin) a tak jeho kapitán přebíral z rukou majitele firmy Izopol Josefa Dvořáka krásný putovní pohár. Dle vyjádření vedoucího mužstva pana Gažiho byli nejlepšími hráči v našem družstvu Tomáš Hrdlička a Josef Sluťák.

Co napsat závěrem? Myslím si, že se turnaj vydařil a že jsme viděli velice krásná utkání. Snad se nám podařilo založit novou tradici, která více zviditelní jak poustevenský fotbal, tak Dolní Poustevnu jako takovou. Všechna zúčastněná mužstva již přislíbila účast na dalším ročníku. Na úplný závěr dovolte, abych poděkoval všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli, zejména ale Josefu Dvořákovi, díky němuž se turnaj mohl uskutečnit. Srdečné díky!

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )