Dolnopoustevenský posel

Pěvecké slavnosti Sebnitz 2005

Autor: rd

Pěvecký sbor horalů Sebnitz e.V., pořádá ve dnech 1. až 3. července 2005 pěvecké slavnosti, které se ponesou v lidovém tónu pod heslem “Hudební horská túra”.

V opraveném Pěveckém dvorci o rozloze 1 200 metrů čtverečních bude postaveno jeviště a slavnostní stan s přibližně dvěma stovkami míst. Pro další stovku návštěvníků budou připravena i místa u prostorných stolů a lavic. K dispozici budou i pavilonky a stánky s občerstvením, gulášový kotlík a. j. Chybět nebudou ani četné atrakce pro děti a mládež. V rámci pěveckých slavností se představí i vybrané saské spolky a instituce. Za všechny jmenujme kupř. Saský svaz horalů, Německý červený kříž, Horskou záchrannou službu nebo Národní park Saské Švýcarsko.

Pěvecký sbor horalů Sebnitz pěstuje německou píseň (horalské, lidové, klasické a další) od svého založení v roce 1928. Díky důslednému hudebnímu vedení Matthiase Heikeho se Pěvecký sbor horalů Sebnitz, především v posledních deseti letech, zúčastnil řady atraktivních veřejných vystoupení v regionu, ale i na jiných místech Německa. Např. v rámci festivalu “Sandstein und Musik”.

Na Pěveckých slavnostech 2005 vystoupí v Sebnitz zhruba dvanáct amatérských sborů (sbory dospělých – sobota 2. 7. od 10.30 do 16 hodin a dětské sbory – neděle 3. 7. od 10.30 do 14 hodin) z regionu, dále pak Mládežnický dechový orchestr Sebnitz, Saská dechovka, Band pro volný čas a Skupina hráčů na lesních rohy.

Akce nemá žádný soutěžní charakter a zúčastnit se ho mohou i pěvecké sbory z České republiky, pokud se přihlásí do 15. března 2005 na adrese: Bergsteigerchor Sebnitz e.V., Am Sonnenblick 23, D – 018 55 Sebnitz. Fax: 0049 35971 58249, e-mail: bcs@bergsteigerchor-sebnitz.de. Další informace na www.bergsteigerchor-sebnitz.de.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )