Dolnopoustevenský posel

Jarní sraz zavede turisty na Tanečnici

Autor: Ing. Jaroslav Leksa

Klub českých turistů Dolní Poustevna zve všechny turisty, přátele turistiky i ostatní veřejnost na

Jarní sraz turistů Děčínska, který se uskuteční v sobotu 19. března 2005 v Dolní Poustevně. Sraz se koná u příležitosti letošního stého výročí otevření rozhledny na Tanečnici (rozhledna byla slavnostně otevřena 28. 5. 1905).

Prezentace účastníků srazu je naplánována v čase 9.45 až 10.15 na turistické základně KČT Dolní Poustevna - za hřištěm. Připravena tam bude výstava o historii okresních jarních srazů Děčínska, zájemci si jistě zakoupí i odznaky s motivem “100 jarních kilometrů”. Chybět samozřejmě nebude ani klasický turistický sortiment občerstvení.

Vlastní zahájení srazu a pochodu se uskuteční přesně v 10.30 hodin. Trasy na nedalekou rozhlednu na Tanečnici (5 - 6 km) vedou přes území SRN, proto by si žádný z účastníků neměl doma zapomenout pas nebo občanský průkaz. V cíli turisté obdrží zdarma pamětní list a budou-li mít chuť (jistě budou mít), prohlédnou si výstavu o historii a současnosti rozhledny na Tanečnici. Jistě využijí příležitosti a opečou si i první letošní “předjarní” vuřty na společném ohni.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )