Dolnopoustevenský posel

Využijte příležitost a zbavte se odpadů

Autor: rd

7. 5. - svoz nebezpečných odpadů

EKO servis Varnsdorf, a. s. a město Dolní Poustevna organizují v sobotu 7. května 2005 svoz nebezpečných složek komunálního odpadu. Domácnosti se tak budou moci zcela bezplatně zbavit například olejů, barev, lepidel, rozpouštědel, zářivek, mrazáků, lednic, televizorů, obalů chemikálií, akumulátorů, baterií, pneumatik, zaolejovaných nebo barvami znečištěných textilií atp. Odpad bude možné na určených stanovištích předat jen osobně a jen v danou hodinu svozu. Stanoviště bude střežit Policie ČR.

V Horní Poustevně se místem předání odpadu stane prostor před Zeleným domem a svoz se tam uskuteční v době od 8 do 8.20 hodin. V Dolní Poustevně budou mít lidé k dispozici dvě stanoviště: první před sběrnou Severočeských sběrných surovin v době od 8.30 do 8.50 hodin a druhé v prostoru letadla před domem č. p. 1 v době od 9 do 9.20 hodin.

14. 5., 21. 5. a 28. 5. - svoz velkoobjemového odpadu

Sběrnou akci, která je určena pouze nepodnikatelské veřejnosti, pořádá v průběhu tří nadcházejících květnových sobot město Dolní Poustevna. Lidé se díky nim budou moci zcela zdarma zbavit například koberců, nábytku (i čalouněného), molitanů, lepenky, plastu, papíru, odpadní podlahové krytiny atp. Městský úřad žádá občany, aby objemný odpad přistavili k okraji vozovky, chodníku, popř. na obvyklé místo svozu komunálního odpadu tak, aby nebyl ohrožen nebo omezen provoz na komunikaci.

14. května v 9 hodin začne svoz v Dolní Poustevně. Týkat se bude ulic Lobendavské, Nádražní, U letadla, Potoční, Tyršovy, Komenského, Na Růžku, Akátové, Na Kopci, Příčné a Za Drahou.

21. května opět od 9 hodin bude svoz pokračovat v dolnopoustevenských ulicích Vilémovské, Karlínské, Pod Hamrem, Hraniční, Kaštanové, Nad Parkem, Sadové, Souběžné, K. Světlé, Čs. armády, Medové, JAKAMADO, U Kostelíka, Střední, Vyhlídkové, Hřbitovní, Nad Údolím, Lesní a Na Samotě.

Letošní svoz velkoobjemového odpadu pak skončí v Dolní Poustwevně 28. května. Poslední etapa začne také v 9 hodin a týkat se bude lokalit Horní Poustevny, Markéty, Nové Vísky a Karlína.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )