Dolnopoustevenský posel

FK Dolní Poustevna: Od porážky k porážce

Autor: Mgr. Pavel Kramer, sekretář FK Dolní Poustevna

Fotbalové jaro nezastihlo dolnopoustevenské fotbalisty v dobrém rozpoložení, natož pak optimální formě. Prozatím stačili prohrát co se dalo a nebezpečně se přiblížili dnu tabulky A skupiny I. B třídy.

Série jejich porážek začala ve Vaňově - 0:1, pokračovala v Horním Podluží - 0:2 a nezastavila se ani na domácím trávníku. S týmem Svádova-Olšinek prohráli 1:3 (branku zaznamenal Kozák). Nikdo soudný si nedělal iluze o tom, že by fotbalisté Dolní Poustevny mohli ve čtvrtém jarním kole bodovat na půdě lídra soutěže Lovosic, ale o slušném nebo přijatelném výsledku přemýšlet mohl. Přišla však studená sprcha v podobě deseti gólů v dolnopoustevenské síti! Nulový jarní bodový zisk znamená, že FK Dolní Poustevna figuruje na 12. místě tabulky s 19 body. Bod před Horním Podluží a dva body před posledním Mojžířem. Pád do okresního přeboru se přiblížil.

Ani dolnopoustevenský dorost se nemá čím chlubit. V prvních čtyřech mistrovských utkáních totiž získal jeden jediný bod. Výsledky: Dolní Poustevna - Štětí 1:2 (branka Gendráč), Dolní Poustevna - Neštěmice B 1:5 (Gendráč), Duchcov - Dolní Poustevna 4:1 (Gendráč) a Dolní Poustevna - Křešice 3:3 (Moravec, Zbončák, Jemelka). V tabulce A skupiny I. A třídy patří Dolní Poustevně deváté místo s 23 body.

Starší žáci FK Dolní Poustevna sehráli v dubnu dva přátelské zápasy. V Mikulášovicích remizovali 1:1 (branka Krupiak) a ve Vilémově prohráli 0:4. Start do soutěže se jim nepovedl a doma podlehli Velkému Šenovu 1:3 (Krupiak).

Starší přípravka skončila v druhém ročníku halové Severní ligy na 4. místě se ziskem 50 bodů. Vítěznou trofej pro sebe získali fotbalové naděje ze Šluknova (85 bodů), druhý byl Vilémov (79) a třetí Varnsdorf (59). Nás těší, že nejlepším brankářem ligy byl vyhlášen dolnopoustevenský “Standa”.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )