Dolnopoustevenský posel

Kraj řekl ano železničnímu přechodu u nás

Autor: (db)

V Dolní Poustevně by České dráhy mohly obnovit hraniční přechod. Se znovuotevřením železničního přechodu Dolní Poustevna - Sebnitz souhlasili krajští radní. “Chceme se dohodnout se saskou stranou na vypracování společného dopravně-politického stanoviska,” citovaly hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce severočeské Deníky Bohemia.

Náklady na otevření přechodu se na české straně pohybují kolem dvaceti milionů korun, které by dráhy použily na opravu staniční budovy v Dolní Poustevně. “Obnově přechodu by pak už nemělo nic bránit,” poznamenal Petr Hinterholzinger z krajského centra Českých drah. Úpravy si vyžádají podle odhadu ČD asi rok práce. Trať Rumburk - Dolní Poustevna - Sebnitz by měla sloužit především regionální a rekreační dopravě.

Mezi Ústeckým krajem a Saskem by do roku 2010 měl začít fungovat integrovaný systém hromadné přepravy, který je součástí projektu Euro-cesty. První etapa, vybudování kolejové trati mezi severočeskými městy, přijde na dvě miliardy korun. Peníze na výstavbu by měly uvolnit stát, Ústecký kraj, města, ale i průmyslové podniky a podnikatelské subjekty. Poslanec Vlastimil Aubrecht se nechal slyšet, že až 75 % veškerých nákladů spojených s uvedeným programem by měly pokrýt peníze z EU.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )