Dolnopoustevenský posel

Sympozium už klepe na dveře

Autor: rd

Dolní Poustevna má za sebou další kroky v přípravě premiérového dřevosochařského sympozia. Jeho režie se už zanedlouho - 29. srpna - ujmou mladí umělci a jejich pedagogové z Ostravy. Zmíněné kroky spočívají v definitivním stanovení místa konání této desetidenní akce a získání materiálu, který budou sochaři pro práci potřebovat.

“Dohodli jsme se, že sympozium uskutečníme v zahradě městské ubytovny,” říká starosta města Miroslav Jemelka a pokračuje: “Toto místo je blízko zdroje elektrické energie a navíc budou hosté ze severní Moravy v ubytovně bydlet. A co týká dřeva, Šluknov splnil svůj slib a do Poustevny poslal kusy lip z tamního zámeckého parku. My se ještě postaráme o dřevo bukové a dubové.”

Už nyní je jasné, že jednu dřevěnou skulpturu nebo plastiku “narozenou” na sympoziu získá město Šluknov. Další díla budou umístěna v areálech dolnopoustevenských škol, parku, obřadní síně a v neposlední řadě na místech vjezdů a výjezdů z Dolní Poustevny. “Přivítáme další tipy, kam sochy umístit. Mají-li lidé nějaký dobrý nápad, ať se rozhodně ozvou,” vyzývá v této souvislosti Miroslav Jemelka dolnopoustevenskou veřejnost.

Není bez zajímavosti, že příští ročníky dolnopoustevenských sympozií by měly být věnovány nejen dřevu, ale také kovu a kamenu.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )