Dolnopoustevenský posel

Pátrání skončilo až v Budyšíně

Autor: nprap. Martin Kuchař, OOP Velký Šenov

12. července 2005 bylo ve tři čtvrtě na devět večer na policejní stanici ve Velkém Šenově oznámeno pohřešování chovance hornopoustevenského ústavu sociální péče, který se téhož dne ztratil okolo šestnácté hodiny na vycházce v katastru Velkého Šenova.

Na základě tohoto oznámení bylo policií zahájeno pátrání. Po zjištění místa, kde byl naposledy Marián V. spatřen, bylo provedeno pátrání v okolí Malého Šenova za přítomnosti policejních hlídek z okolních oddělení Policie ČR. Současně bylo vyhlášeno místní pátrání a informace byla předána i pohraniční policii a policii v sousední SRN. O půlnoci byla akce přerušena.

Následující den bylo v pět hodin ráno pátrání opět zahájeno a do akce byl nasazen i vyžádaný vrtulník Letecké služby Policie ČR z Prahy, který prohledával terén pomocí termovize. V dopoledních hodinách pokračovalo pátrání pozemní pátrací akcí, do které bylo zapojeno čtyřicet policistů z celého okresu. V odpoledních hodinách opět do Velkého Šenova přiletěl vrtulník a prohledal opět místo posledního zjištěného výskytu Mariána a širší okolí do vnitrozemí a směrem ke státní hranici. Současně s těmito kroky byly prováděny prověrky zdravotnických zařízení, veřejnost byla seznámena s pohřešováným prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků.

Pátraní nakonec ukončil v podvečerních hodinách telefonát z koordinačního centra české a německé policie. Jeho pracovníci oznámili, že Marián byl vypátrán německými kolegy v Bautzenu. V devatenáct hodin byl pohřešovaný předán na hraničním přechodu v Rožanech pracovníkům ÚSP.

Zpět k článkům


Poslední aktualizace:
©1998, Interdata Web Team (e-mail )